Search
Close this search box.

Nejlepší středoškolské florbalistky jsou z Jičína

Senzačního úspěchu dosáhly hráčky Lepařova gymnázia v Jičíně, když pod taktovkou ředitele školy a zároveň trenéra Mgr. Miloše Chlumského došly až do republikového finále, které bude hostit Ostrava v rámci Superfinále florbalu. V sestavě družstva, které ovládlo českou část turnajů středních škol, najdeme známá jména FBK Jičín. Zde report ze zlaté cesty:

Jičínské Lepařovo gymnázium vybojovalo velký sportovní úspěch. V konkurenci téměř pětiset českých a moravských středních škol získalo zlaté medaile ve florbalovém poháru KB Challenge Cup. Po nepříliš dávném republikovém vítězství v Junior marathonu a již poněkud letitých titulech v atletice a házené je to pro jičínské gymnázium další sportovní prvenství. Tentokrát se o něj v soutěži pořádané Českou florbalovou unií za podpory Komerční banky zasloužily studentky-florbalistky.

Po vítězstvích v okresním i krajském kole postoupil tým do národního finále, které se konalo ve čtvrtek 5. dubna v Brně. Tým jičínského gymnázia neodjížděl na turnaj s přílišnými ambicemi. Z nominace vypadlo hned 6 hráček, své sehrál především termínový souběh s tradičním lyžařským kurzem školy v rakouském Tauplitzu. Celý turnaj tak odehrálo pouhých „devět statečných“, tedy brankářka a jen osm hráček v poli.

Výsledky a předváděná hra ale hned od počátku budily u soupeřů respekt. Tým jičínského gymnázia zcela suverénně ovládl svoji čtvrtfinálovou skupinu po výsledcích 6:0, 8:0 a 5:0. Jičínská útočná formace Kmošková-Kuželová-Fejfarová svými kombinacemi přiváděla obrany soupeřek často do rolí statistů. Další jasné vítězství 5:1 přineslo semifinále s domácí brněnskou S0Š. V dramatickém finále pak na sebe narazilo jičínské a jihlavské gymnázium. Jičínský tým ukázal tentokrát i morální kvalitu, nenechal se rozhodit problematickým prvním gólem soupeřek a po dvakrát zvládl vyrovnat vedení Jihlavy. Po velkém tlaku a herní převaze pak dvě minuty před koncem vstřelila jičínský zlatý gól Adéla Kmošková.

Vedle zlatých medailí veze tým Lepařova gymnázia i několik individuálních ocenění. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Naty Kuželová, nejlepší brankářkou pak Tereza Chlumská. Do all stars týmu pak byla zařazena také Majda Fejfarová. Zásluhu na úspěchu má bez rozdílů všech devět hráček, každá hrála v týmu nezastupitelnou roli: Tereza Chlumská – jistota v brance, nejlepší brankářka turnaje. V obraně Majda Samková – obránkyně oplývající jistotou a přehledem, rychlá a důrazná Niky Ziegelheimová a nezměrná bojovnice Péťa Paličková. V útočných formacích pak nejlepší střelkyně turnaje Naty Kuželová (s bezpochyby extraligovou střelou), nejrychlejší florbalistka turnaje, vpravdě „královna úniků“ Majda Fejfarová, autorka zlatého gólu a tentokrát dvorní nahrávačka Adéla Kmošková, zodpovědná a bezchybná Natka Kleistnerová a v neposlední řadě Adéla Hlavová, důrazně se prosazující před brankou prakticky v každém utkání. Jednou větou – zlatá kombinace! Vítězný tým se může těšit na sobotu 21. dubna. V rámci sportovního programu před zahájením Superfinále florbalové extraligy žen a mužů se v sedmitisícové Ostravar aréně představí i tohle vítězné družstvo Lepařova gymnázia Jičín.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient