Nejezchleb a Lyszczarczyk přichází na měsíční zkoušku do HC Energie

Útočné řady karlovarské Energie hlásí dva nové přírůstky. V kádru staronového extraligisty budou o místo v sestavě bojovat útočníci Richard Nezejchleb a Alan Lyszczarczyk. Oba forvardi přichází na západ Čech na měsíční zkoušku. „Budeme oba hráče pozorně sledovat, a to jak jejich výkony na suchu, tak i na ledě. Alan s Richardem dostanou dostatek prostoru v přípravných zápasech, aby prokázali své kvality,“ uvedl na adresu mladých útočníků hlavní trenér Martin Pešout.

Oba hráči už se zapojili do přípravy A-týmu a v neděli večer absolvovali s týmem úvodní tréninkovou jednotku.

Richard Nejezchleb (útočník, 2.5.1994)
Odchovanec pražské Slavie prošel všemi mládežnickými kategoriemi národního týmu, než ale poprvé naskočil do nejvyšší tuzemské soutěže, vyrazil zkusit štěstí do kanadské juniorky. V roce 2014 byl draftován ze 122. pozice organizací New York Rangers, slavnou NHL si ale doposud nezahrál.

Produktivní útočník se před dvěma lety rozhodl vrátit do Čech, nezamířil však do Slavie, ale na sever do Litvínova. Zde zahájil i poslední sezonu, kterou však dohrál v prvoligových Českých Budějovicích.

Alan Lyszczarczyk (útočník, 17.2.1998)
Rodák z amerického Wallingtonu s polskými kořeny strávil velkou část své dosavadní kariéry v Česku. Alan Lyszczcarczyk totiž do svých 17 let hájil barvy severočeského Chomutova, v sezoně 2014/15 ovládl kanadské bodování české dorostenecké extraligy.

Po úspěšné sezoně se vydal do zámoří, kde tři sezony bojoval v kanadské OHL. Mezitím reprezentoval Polsko na mládežnických světových šampionátech nižší divize, letos v květnu poprvé naskočil i za národní tým dospělých na MS I. Divize.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.