Search
Close this search box.

Nejezchleb a Lyszczarczyk přichází na měsíční zkoušku do HC Energie

Útočné řady karlovarské Energie hlásí dva nové přírůstky. V kádru staronového extraligisty budou o místo v sestavě bojovat útočníci Richard Nezejchleb a Alan Lyszczarczyk. Oba forvardi přichází na západ Čech na měsíční zkoušku. „Budeme oba hráče pozorně sledovat, a to jak jejich výkony na suchu, tak i na ledě. Alan s Richardem dostanou dostatek prostoru v přípravných zápasech, aby prokázali své kvality,“ uvedl na adresu mladých útočníků hlavní trenér Martin Pešout.

Oba hráči už se zapojili do přípravy A-týmu a v neděli večer absolvovali s týmem úvodní tréninkovou jednotku.

Richard Nejezchleb (útočník, 2.5.1994)
Odchovanec pražské Slavie prošel všemi mládežnickými kategoriemi národního týmu, než ale poprvé naskočil do nejvyšší tuzemské soutěže, vyrazil zkusit štěstí do kanadské juniorky. V roce 2014 byl draftován ze 122. pozice organizací New York Rangers, slavnou NHL si ale doposud nezahrál.

Produktivní útočník se před dvěma lety rozhodl vrátit do Čech, nezamířil však do Slavie, ale na sever do Litvínova. Zde zahájil i poslední sezonu, kterou však dohrál v prvoligových Českých Budějovicích.

Alan Lyszczarczyk (útočník, 17.2.1998)
Rodák z amerického Wallingtonu s polskými kořeny strávil velkou část své dosavadní kariéry v Česku. Alan Lyszczcarczyk totiž do svých 17 let hájil barvy severočeského Chomutova, v sezoně 2014/15 ovládl kanadské bodování české dorostenecké extraligy.

Po úspěšné sezoně se vydal do zámoří, kde tři sezony bojoval v kanadské OHL. Mezitím reprezentoval Polsko na mládežnických světových šampionátech nižší divize, letos v květnu poprvé naskočil i za národní tým dospělých na MS I. Divize.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient