Search
Close this search box.

Nejenom hráči, ale i rozhodčí odjíždějí z Čech dobývat NHL

Stává se často (a je to logické), že má mladý kluk sen hrát hokej na větší úrovni, nejdříve extraligu, pak se dostat do reprezentace a i do severoamerické NHL. Postupem času ale třeba zjistí, že bohužel nemá tolik talentu, aby mohl těchto cílů dosáhnout. Avšak natolik miluje hokej, že se mu nechce z prostředí ledových kluzišť odejít. Někteří se rozhodnout pro trenérskou kariéru. Například takový Filip Pešán toho v hokeji jako hráč moc nedokázal, za to s Libercem jako kouč slavil titul. Další se dají na manažerskou dráhu. Ale je tu ještě jedna možnost, díky které si splníte všechny sny – extraliga, NHL a v podstatě i reprezentace. To se ale musíte stát rozhodčím.

Právě tímto směrem se začal před 14 lety vydal Libor Suchánek. S pískáním začal už v 15 letech, dostal se postupně do extraligy, v které patřil k nejlepším, díky čemuž si ho všimli i v Americe a začal pískat nižší soutěž (AHL). I tam se mu dařilo, byly na něj dobré reference, navíc se mu povedl v roce 2016 zápas Světového poháru mezi Českem a Ruskem, a tak v loňském roce dostal nabídku pískat nejslavnější ligu – NHL. Prošel mnoha školením a spoustou seminářů, rozhodcoval přípravné zápasy a pak to přišlo. 16. listopadu poprvé vstoupil do světa severoamerické hokejové ligy, stalo se tak v zápase New York Islanders – Carolina Hurricanes.

„NHL nikdy nebyla můj sen, protože jsem nikdy netušil, že bych se do ní vůbec mohl dostat,“ popisuje Suchánek před premiérou v rozhovoru pro NHL.com/cs. „Spíš bych řekl, že pro českého rozhodčího je to takový malý zázrak.“

V loňské sezoně nastoupil v rozhodcovském dresu do 37 zápasů NHL.

Pro nadcházející sezonu mu nabídla NHL plnou smlouvu, to znamená, že už nebude pískat i AHL, ale zůstane jen v nejvyšší lize. A to je pro evropského rozhodčího premiéra! Tuto poctu žádný jiný Evropan zatím nedostal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient