Nejdříve ukazovali tygra dětem a pak ho vyvařili do polévky

Pět let vězení hrozí mužům, které vyšetřovatelé obvinili ze zabití tygra a jeho následného preparování. Tato šelma však nebyla jedinou obětí obchodníků s mrtvými zvířaty. Celníci nalezli při zásahu v Zooparku Bašť na Berouskově pozemku, Zoopark Berousek Doksy a v pražské tržnici Sapa také tygří kůže a dvacet zamrazených těl jiných zvířat, převážně chráněných.

Tři obvinění muži už jsou ve vazbě. Dva z nich jsou české a jeden vietnamské národnosti. Prvním z nich je sedmašedesátiletý Čech, který tygry choval a prodával je dál. „Máme zjištění ve třech případech, že tygra dodal. Budeme zjišťovat, kde a jak bylo zvíře usmrceno. Viníme ho také z toho, že minimálně v jednom případě vyvezl tygra do zemí Evropské unie bez povolení,“ sdělil Robert Šlachta z celní správy.
Druhý zadržený Čech tygry u sebe doma vyvrhnul, stáhl je z kůže a naporcoval. „Zpracovával tepelně kosti, které slouží k výrobě tygřích extraktů,“ podotkl Šlachta.
Třetí muž vietnamské národnosti všechny části z tygra vykupoval a distribuoval je na území České republiky, ale i do ciziny.

Mezi usmrcenými zvířazy byli třeba i bobři, ledňáčkové či poštolky. Policii se v objektech také podařilo zajistit finanční hotovost necelé dva miliony korun.

Podle České inspekce životního prostředí se cena kostí z tygra pohybovala na černém trhu okolo dvou tisíc amerických dolarů za kilogram. Kůže tygra stála kolem 20 tisíc dolarů a např. tygří víno kolem 100 dolarů za litr. Tygří dráp má na černém trhu cenu dva a půl tisíce korun.

Zajímavou informací je také to, že v soukromých chovech se tygři dožívají průměrně pěti let, zatímco v zologických zahradách je to čtyřikrát déle…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.