Search
Close this search box.

Nejdříve ukazovali tygra dětem a pak ho vyvařili do polévky

Pět let vězení hrozí mužům, které vyšetřovatelé obvinili ze zabití tygra a jeho následného preparování. Tato šelma však nebyla jedinou obětí obchodníků s mrtvými zvířaty. Celníci nalezli při zásahu v Zooparku Bašť na Berouskově pozemku, Zoopark Berousek Doksy a v pražské tržnici Sapa také tygří kůže a dvacet zamrazených těl jiných zvířat, převážně chráněných.

Tři obvinění muži už jsou ve vazbě. Dva z nich jsou české a jeden vietnamské národnosti. Prvním z nich je sedmašedesátiletý Čech, který tygry choval a prodával je dál. „Máme zjištění ve třech případech, že tygra dodal. Budeme zjišťovat, kde a jak bylo zvíře usmrceno. Viníme ho také z toho, že minimálně v jednom případě vyvezl tygra do zemí Evropské unie bez povolení,“ sdělil Robert Šlachta z celní správy.
Druhý zadržený Čech tygry u sebe doma vyvrhnul, stáhl je z kůže a naporcoval. „Zpracovával tepelně kosti, které slouží k výrobě tygřích extraktů,“ podotkl Šlachta.
Třetí muž vietnamské národnosti všechny části z tygra vykupoval a distribuoval je na území České republiky, ale i do ciziny.

Mezi usmrcenými zvířazy byli třeba i bobři, ledňáčkové či poštolky. Policii se v objektech také podařilo zajistit finanční hotovost necelé dva miliony korun.

Podle České inspekce životního prostředí se cena kostí z tygra pohybovala na černém trhu okolo dvou tisíc amerických dolarů za kilogram. Kůže tygra stála kolem 20 tisíc dolarů a např. tygří víno kolem 100 dolarů za litr. Tygří dráp má na černém trhu cenu dva a půl tisíce korun.

Zajímavou informací je také to, že v soukromých chovech se tygři dožívají průměrně pěti let, zatímco v zologických zahradách je to čtyřikrát déle…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient