Nehoda čtyř vozidel u Rádelského Mlýnu blokovala dopravu

V úterý 10. dubna odpoledne byl až do večerních hodin částečně omezen provoz na silnici I/35 ve směru z Liberce na Turnov. Důvodem byla nehoda čtyř osobních vozidel.

V úterý 10. dubna 2018 v odpoledních hodinách museli řidiči jedoucí po silnici I. třídy č. 35 ve směru z Liberce na Turnov počítat s jistým zdržením. Krátce po půl čtvrté zde provoz v klesání Jeřmanického kopce u Rádelského Mlýnu blokovala nehoda čtyř osobních vozidel.

Řidiči vozidla Škoda Felicia, který jel v pravém jízdním pruhu, se na přímém úseku vozovky v klesání uvolnilo z vozidla levé přední kolo, které následně pokračovalo setrvačností přes levý jízdní pruh ke středovým svodidlům. Kolo se následně o svodidla odrazilo a nemile překvapilo řidiče dalšího vozdla, které jelo v pravém jízdním pruhu, Hondu Civic. Kolo narazilo do jeho levé přední části. Jako další přijíždělo k místě nehody v pravém jízdním pruhu vozidlo Škoda Citigo, které přejelo do levého jízdního pruhu, aby se tak vyhnulo střetu s uvolněním kolem. Střetu se i přesto nevyhnulo, neboť zezadu do něj narazil další řidič ve Škodě Superb. Po střetu bylo vozidlo Citigo odmrštěno na svodidla při pravém okraji vozovky, do kterých narazilo pravou přední částí. Náraz vozidlo přetočilo a do svodidel narazilo i zadní částí.

Při nehodě utrpěla naštěstí zranění pouze jedna řidička, a to z vozidla Škoda Citigo. S lehkým zraněním ji z místa nehody převezlo vozidlo Zdravotnické záchranné služby na ošetření do Krajské nemocnice Liberec. Alkohol vyloučili policisté u všech zúčastněných řidičů provedenými orientačními dechovými zkouškami. Na vozidlech vznikla předběžná škoda 142 tisíc korun. Policisté museli tento úsek komunikace z důvodu zaměření nehody na dobu čtvrt hodiny zcela uzavřít. Poté byl znovu provoz obnoven, přesto byl však v tomto úseku z důvodu probíhajícího vyšetřování nehody až do večerních hodin částečně omezen do levého jízdního pruhu. Řidiči museli dát nohu z plynu a projíždět tímto místem s velkou opatrností. Odtah vozidel si řidiči z místa nehody zajistili sami.

Šetřením nehody se i nadále zabývají liberečtí dopravní policisté.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!