Search
Close this search box.

Nedělní zápas mezi Dynamem a Varnsdorfem byl odložený

Dynamo si na start jarní části sezony musí minimálně týden počkat. Nedělní zápas 17. kola Fortuna národní ligy mezi Dynamem a Varnsdorfem byl odložený. Důvodem jsou velké mrazy z posledních dnů a nezpůsobilá hrací plocha.

Dynamo si na start jarní části sezony musí minimálně týden počkat. Nedělní zápas 17. kola Fortuna národní ligy mezi Dynamem a Varnsdorfem byl odložený. Důvodem jsou velké mrazy z posledních dnů a nezpůsobilá hrací plocha.
Minimálně týden panují nad střední Evropou tuhé mrazy a dlouhé dny teploty zůstávají hluboko pod nulou. To má za následek špatný stav hracích ploch a LFA rozhodla odložit většinu utkání 17. kola Fortuna národní ligy. Hrát se bude nakonec jen na Žižkově, kde se domácí Viktorka střetně před televizními kamerami v pražském derby s Olympií Praha.

Odložení 17. kola se týká i zápasu mezi Dynamem a Varnsdorfem. Trávník na Střeleckém ostrově zůstává ze značné části zasněžený a navíc je celý zmrzlý. „Tým se do posledního okamžiku před zrušením chystal tak, jako by se v neděli normálně hrálo. Faktem ale je, že hřiště je zmrzlé a je jako beton. Sice máme vyhřívání, ale topit nemusíme, protože nám to regule druhé ligy nenařizují. Vytápět hřiště je ekonomicky hodně náročné a navíc i v Mladé Boleslavi, kde byl ve středu odložený zápas MOL Cupu, dobře ví, že v takových mrazech ani vytápění nepomůže,“ říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Náhradní termín zápasu zatím není znám. Kluby FNL plánují zápas odehrát v ligové reprezentační pauze o víkendu 23. – 24. března. Dynamo bude mít ale v reprezentačních výběrech patrně větší počet hráčů a během reprezentační pauzy dohrávku hrát pravděpodobně nebude.

Místo ligového zápasu s Varnsdorfem se fotbalisté Dynama vydají hned v pátek 2. března do Vlašimi, kde na umělé trávě odehrají modelový přípravný zápas proti tamnímu celku FC Sellier & Bellot Vlašim. Výkop zápasu je naplánovaný na 13 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient