Neděle v Regensburgu patřila Plzni

Plzeň a Regensburg slaví v letošním roce 25 let partnerství. Při nyní probíhající pravidelné podzimní lidové slavnosti Regensburger Dult patřil nedělní program 2. září městu Plzeň, které vypravilo do této hornofalcké metropole dva autobusy. Návštěvníky z Plzně přivítala na slavnosti primátorka Regensburgu Gertrud Maltz-Schwarzfischer. Delegaci z Plzně doprovodil a město reprezentoval náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík, jenž na začátku slavnosti narazil sud bavorského piva.

„Z hlediska historie vzájemných vztahů město Plzeň dříve patřilo společně s Prahou do Řezenské diecéze. Pražská diecéze se od ní oddělila již v roce 973. A z pražské se v roce 1993 oddělila naše Plzeňská diecéze. A znáte to – někdy jsou v rodině lepší vztahy vnoučete s babičkou, než s matkou. A to je právě vztah Plzně a Regensburgu,“ připomněl historický vztah těchto dvou měst Petr Náhlík.

Regensburskou lidovou slavnost obohatilo v neděli 2. září také vystoupení plzeňského tanečního souboru MLS. Plzeňským návštěvníkům zpříjemnilo odpoledne vystoupení bavorské lidové hudby. V rámci výročí vztahů těchto dvou měst se uskuteční v neděli 16. září v Plzni Den s Regensburgem, kdy bude připraven program pro veřejnost na náměstí Republiky, z Regensburgu přijedou dva autobusy hostů a také bavorská kapela.

Město Regensburg pořádá pravidelně lidové slavnosti Regensburger Dult, a to dvakrát do roka – na jaře (květen) a na podzim (září). Náklady na tyto slavnosti se pohybují okolo jednoho milionu eur.

Plzeň podepsala s Regensburgem partnerskou dohodu 25. září 1993. Město Plzeň pořádá do tohoto bavorského města pravidelně zájezdy, stejně tak přijíždějí do Plzně návštěvníci z Regensburgu, pořádá se na podzim festival treffpunkt v Plzni, na jaře poté probíhá v Bavorsku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak