Nebyli spokojeni s výplatami, a tak okrádali svého zaměstnavatele

Více jak dva roky si bralo pět řidičů ČSAD Slaný, kteří jezdili na Litoměřicku a Podřipsku, z denních tržeb peníze. Tímto způsobem se snažili umořit své velké dluhy. Aby se na to nepřišlo, kryly je dvě pokladní autobusové společnosti.

Tuto nekalou činnost prováděli od července 2015 do října 2017. Dnes si všech sedm obviněných vyslechlo u litoměřického okresní soudu rozsudky. Za zpronevěru deseti až statisícových částek a účastenství na ní dostali podmíněně odložené tresty od 16 měsíců do tří let. Navíc musí firmě splatit dlužné částky.

Obžalovaní řidiči vesměs u soudu vypověděli, že si peníze brali na vánoční dárky či na elektroniku. Někteří z nich uvedli, že mají exekuce, a proto nedostávali plat v plné výši. „Vzal jsem si dvě nebo tři nebankovní půjčky, nestíhal jsem splácet. Mám exekuci na plat, bral jsem nějakých 14 až 15 tisíc. I když jsem sám, nevycházel jsem, a to neholduji alkoholu. Ještě mi do toho přišlo úmrtí otce, musel jsem vypravit pohřeb. Vím, že to není omluva, lituji toho,“ podotkl jeden ze šoférů.
Pokladní působily na pobočkách v Roudnici a Lovosicích. Dluhy si evidovaly, řidiči jim museli podepisovat dlužní úpisy.

Je zajímavé, že zatímco řidiči u společnosti zůstali, pokladní dostaly výpověď. „Nebyl důvod vyhodit řidiče, protože jsme měli za to, že krade pokladní,“ vysvětlil ředitel společnosti Jiří Popelka. “Od té doby, co jsme se dozvěděli, že by tam mohla být taková věc, byla na řidiče zvýšená kontrola a nebyl problém,“ dodal ředitel. Podle představitelů společnosti je hlavním viníkem ten, kdo má na starosti pokladnu.

Nad chováním nejen obžalovaných, ale i vedení společnosti se podivoval předseda okresního soudu Miroslav Kureš. „Není mi jasné, proč společnost nepřišla na to, že její skutečný zisk neodpovídá evidovanému.”

Scroll to Top
Web spravuje Webklient