Search
Close this search box.

„Nebyl bych tu bez extraligových ambicí,“ říká na rovinu hokejista Petr Vampola

Už v loňské sezoně se mohl stát Rytířem, nakonec ale kývl na nabídku Českých Budějovic, se kterými proti Kladnu bojoval v semifinále. Nyní už Petr Vampola vyslechl vábení svého bývalého spoluhráče Jaromíra Jágra, vrátil se z hokejového důchodu a na ledě se bude snažit pomoci Rytířům dokráčet co nejdál. „Kdyby nebyly ambice postoupit do extraligy, tak bych tady asi nebyl. To říkám na rovinu,“ vysvětluje mistr světa z roku 2010.

Jak se cítíš po prvním tréninku s týmem?

Cítím se docela dobře. Nevím, jestli byl trochu lehčí trénink nebo jsem dobře připravený, ale šlo to. Poslední dva tři týdny jsem docela dost trénoval, takže to není špatné. Určitě ale bude ještě nějakou dobu trvat, než se do toho dostanu hokejově.

Už ti chyběl trénink na ledě?

Možná mi trochu chybělo být mezi kluky v partě. Že by mi chyběl led, se říct nedá. Určitě je to příjemnější než být někde v posilovně nebo někde běhat.

Jak jsi se zatím připravoval?

Chodil jsem k trenérovi a cvičil jsem v posilovně věci, které je potřeba. S Kladnem jsem byl domluvený, že nastoupím od 1. srpna, tak jsem tady.

Připravoval jsi se nějak i během té doby, co jsi byl v „důchodu“?

Já jsem takový, že nevydržím nic nedělat. Tréninky ale byly jiné. Šel jsem si zacvičit, ale bylo to už hlavně o tom, abych se nějak udržoval. Už jsem si udělal důchod a pohodu. Když jsem se pak předběžně domluvil s Jardou, tak už jsem začal trénovat, abych byl OK. Vždycky jsem si zakládal i na fyzické kondici a vím, že když je člověk dobře připravený, tak pak jde hokej líp.

Po minulé sezoně jsi ukončil kariéru, ale nakonec jsi změnil názor. Co tě přesvědčilo?

Už jsem chtěl být doma a víc trávit čas s rodinou. Byl jsem tak rozhodnutý, ale pak se ozval Jarda. Nějaké věci mě ještě přesvědčily, že to dává smysl i kvůli mladému. Dneska jsem sem jel 35 minut z domova. To je jako bych hrál doma. Tohle byl asi hlavní důvod, proč jsem si to prodloužil.

Bylo to těžké rozmýšlení, jestli kývnout na nabídku Kladna?

S rodinou jsem svůj konec probíral a byli jsme dohodnutí, že nebudu pokračovat. Kdyby nezavolal Jarda, tak bych do toho nešel. Volaly i jiné týmy z extraligy i z ciziny, ale těm jsem rovnou řekl, že ne. Extraligu ještě do konce roku 2018 podle dohody s Mladou Boleslaví hrát nemůžu. Já jsem byl rozhodnutý, že skončím. Hodně to pak ovlivnil Jarda a věci, které mi řekl. Vidina, že budu hrát s Jardou k tomu hodně přispěla.

Jak důležité byly ve tvém rozhodnutí ambice Kladna?

Kdyby nebyly ambice postoupit do extraligy, tak bych tady asi nebyl. To říkám na rovinu. Chci, abychom se do toho všichni dostali a aby to fungovalo. Budeme se muset hlavně připravit na play off a pak snad i na baráž. Pro mě je nejdůležitější udělat maximum pro to, abychom postoupili.

Jak probíhala jednání s Jaromírem Jágrem?

Nějakou dobu jsme to řešili. Museli jsme se domluvit na rozumných podmínkách, aby to fungovalo a aby to dávalo smysl pro obě strany. Společnou řeč jsme našli, teď je to jen o tom, abychom to ukázali na ledě.

Myslíš, že s Jaromírem navážete na spolupráci z mistrovství světa 2010?

Už je to osm let. Jardovi bude za chvíli padesát a mně čtyřicet… Já se teda pořád cítím dobře, ale uvidíme, jak to bude na ledě. Jestli Jarda bude v pořádku, věřím, že by to mohlo fungovat. Není to ale o nás dvou, ale o celém týmu. Jak to tady pozoruju, tak kluci mají obrovskou chuť. Jsou tu hlavně mladí kluci, kteří chtějí pracovat, takže jim budeme chtít nějaké věci předat.

Víš už, jaká by měla být tvoje role v týmu?

Ještě jsme se o tom nebavili. Asi se ode mě čeká to samé, co minulý rok v Budějovicích – že budu dělat body, budu se snažit ukázat mladým klukům směr a poctivou prací dopomoct tomu, abychom hráli dobře jako tým.

Znáš se s někým z mužstva?

No tak třeba s Pepou Zajícem starším jsem ještě hrál. (smích) Znám tady nějaké kluky od vidění, většina týmu je tu opravdu mladá. Znám jen Kaulyho, který je ze Žďáru, ale jinak tu asi nikoho neznám.

Je tu hodně mladých hráčů, jak si myslíš, že ti to s nimi bude vyhovovat?

Mně se vždycky lépe pracovalo s mladými kluky. Sám se považuju za mladého, mám rád srandu a tu většinou mladí kluci berou víc. Když pak můžu klukům s něčím poradit a něco jim předat, tak to pak motivuje i mě.

S rolí mentora teda počítáš?

S tím jsem sem šel. I poslední roky to tak bylo. Když chtěli kluci pomoct a poradit, tak jsem to udělal. Bylo to tak i v Budějovicích. Já jsem potom jen rád, když vidím, že to ti kluci opravdu dělají tak, jak jsem jim poradil.

Nastoupíš v Litoměřicích?

Ne. Včera jsem byl poprvé na ledě. Asi bych to zvládl, ale nebudu hrát. Je tu spousta kluků, kteří si to potřebují osahat víc než já. Když trenéři řeknou, tak potom nastoupím. Taky je pro mě důležité, abych se do toho dostal, abych to klukům nekazil.

Už loni se objevily spekulace, že bys měl přijít na Kladno, nakonec ale vyhrály České Budějovice. Co je pravdy na těchto spekulacích?

Seděl jsem jak s Kladnem, tak Budějovicemi, protože mě oslovily oba týmy. Jelikož jsem nemohl do extraligy, tak to byly jediné dvě možnosti, protože do ciziny už jsem nechtěl. Budějovice vyhrály kvůli mladému, protože ten tam měl perfektní podmínky, aby se naučil bruslit. Byl tam Standa Jasečko, který je na tohle výborný. To byl pro mě loni hlavní důvod, proč jsem dal přednost Budějovicím. Letos byl důvodem opět malý a Jarda. Kdyby tu loni Jarda byl, tak bych to možná přehodnotil. Nepřemýšlím jen nad sebou, ale i nad jinými věcmi. Něco už jsem si splnil a teď chci vždycky pomoci týmu.

Svoje zkušenosti s Kladnem už ale máš. Hrál jsi tu v postupové sezoně 2002/03. Jaké vzpomínky se ti vybavily, když jsi přišel na zimák?

Minulý rok to bylo podobné, protože v minulosti jsem postoupil i s Budějovicemi. Tady znám maséra Láďu Malého, který tu byl už tenkrát. To mně ale bylo nějakých 20 let. Na kabinu mám ale pěkné vzpomínky. Člověku se to osvěží.

To, že půjdeš na Kladno jsi oznámil na Facebooku, kde hodně komunikuješ s fanoušky. Jak důležitá je pro tebe tato interakce s příznivci?

Vím, že nějací fanoušci tam jsou a občas píšou a mají dotazy. Sem tam jim tam teda něco dám. Beru to tak, že taky některé kluky sleduju a kolikrát je to příjemné nebo k zasmání. Beru to spíš jako odlehčení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient