Search
Close this search box.

Návštěva policistů mateřské školy na Mělnicku měla pozitivní ohlasy

Do pracovní náplně Policie České republiky neoddělitelně patří také prevence, v rámci které předává zásady bezpečného chování a základní právní vzdělání. Středočeští policisté zaměřují preventivní činnosti nejen na dospělé, ale hlavně na děti od útlého věku, které si poznatky odnáší do svého života a v mnoha případech dále „vzdělají“ své rodiče a blízké okolí. Návštěvami ve školách spojenými s ukázkami policejních činností dále budují povědomí, že se děti nemusí policistů obávat a v případě potřeby se na ně mohou obrátit.

Středočeští policisté zavítali letošního 27. června do mateřské školy Gen. Klapálka v Kralupech nad Vltavou. Pro děti si připravili ukázku zadržení pachatele, výcviku služebních psů a odpovídali na každý zvídavý dotaz. Malí diváci byli z celého programu unešení, což také dokazují jejich krásné malířské výtvory, které policistům škola zaslala společně s milým dopisem.

Ačkoliv je odměnou již samotný zážitek s dětmi být a vidět jejich nadšení, policisté byli z „dárečků“ dojati a těší se, až je znovu navštíví.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient