Navrátilec Stanislav Dietz komentuje nezdar v Litvínově. „Musíme hrát jednodušší hokej,“ říká

Stanislav Dietz se po reprezentačním kempu vrátil zpátky do sestavy Pirátů. Proti Litvínovu se ovšem nedařilo celému týmu a Chomutovští nakonec padli i vinou zpackané první třetiny vysoko 1:5. Stanislav Dietz věděl, že Piráti odehráli velice špatné utkání a ví, že celý tým musí hrát úplně jinak, zmiňoval především jednodušší hokej.

Příprava pomalu a jistě spěje do finiše a Piráti se vůbec poprvé utkali na ledě soupeře. Proti litvínovské Vervě ale moc věcí nefungovalo a banda trenéra Růžičky nakonec prohrála 1:5. „Bylo tam spoustu chyb. Individuálních i taktických. Neodehráli jsme vůbec dobré utkání,“ hodnotil hned po zápase exlitvínovský Stanislav Dietz. „Hodně nevýrazný výkon, hrozně moc nepřesností. Vůbec netuším, čím to bylo. Nějaké věci si rozebereme na videu. Do příštího duelu musíme nastoupit a hrát úplně jinak,“ dodává vytáhlý obránce původem z Písku.

Vysoká prohra se narodila již v první dvacetiminutovce, kdy chomutovští Piráti inkasovali hned třikrát a do druhé třetiny se do branky místo Dominika Pavláta postavil o něco zkušenější Štěpán Lukeš. „Byli jsme hodně na puku a tlačili se dopředu. Málo chodíme do branky a nejsou tam žádné střely. A když už nějaká jde, tak nikdo necloní a není před brankářem. Musíme hrát daleko jednodušší hokej, prostě se tlačit do branky a házet to tam. Jinak neuspějeme. Nemůžeme si tady házet žabičky, na to tým úplně nemáme. Tvrdá bojovnost je klíč k úspěchu,“ hledal příčiny neúspěchu sedmadvacetiletý bek.

„Hráli jednoduše. Nehráli jsme dobře v soubojích jeden na jednoho, v přesilovkách nás přehrávali a bylo tam od nás hodně faulů. Takže si myslím, že byli lepší ve všem a přehráli nás,“ smekal Dietz poklonu svému bývalému zaměstnavateli poté, co byl tázán na to, v čem byla Verva nepříjemná.

Pro Stanislava Dietze to byl první duel po reprezentačním kempu, návrat do sestavy mu ovšem problémy nedělal. „V Přerově jsme hodně trénovali. Samozřejmě zápasové tempo tomu chybělo, což jsme nahradili modelovým duelem proti sobě. Měl jsem víkend na odpočinek, takže za mě v pohodě,“ nevymlouval se Dietz, jenž hokejově vyrostl v Písku po boku Jana Rutty.

A jak reprezentační kemp hodnotí? „Bylo to dost náročné. Trénovali jsme vlastně dvakrát denně a bylo tam dost posilovny. Nebyl to takový klasický reprezentační sraz, ale kemp. Každopádně super zkušenost pro mě,“ popisoval pocity.

„Je to motivace, byl to ale jen takový přípravný kemp a ne nějaká reprezentace. Kdyby přišla klasická pozvánka, tak je to o něčem jiném než kemp. I tak si té pozvánky ale moc vážím,“ dodával směrem ke svému reprezentačnímu účinkování autor čtyř extraligových tref z minulé sezóny.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz