Search
Close this search box.

Našim tenistkám se na trávě daří. To je dobrá zpráva před Wimbledonem

Petr Kvitová postoupila na turnaji v Birminghamu do čtvrtfinále a může tak nadále pomýšlet na obhajobu titulu. Dařilo se i Barboře Strýcové, úspěšná byla i Lucie Šafářová.

Kvitová si poradila lehce ve dvou setech (6:2, 6:2) s Australankou Dariou Gavrilovovou. I přes jasnou výhru musí Kvitová podle svých slov ještě zlepšit servis, který je obzvlášť na trávě důležitý. Nyní jí ve čtvrtfinále čeká Němka Julie Görgesová. S touto německou hráčkou už Kvitová letos třikrát hrála a vždy byla úspěšná.

Velkého triumfu dosáhla na tomto anglickém turnaji Barbora Strýcová, která přehrála wimbledonskou vítězku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska 6:2, 6:4. Česká hráčka prokázala svou povahu bojovnice, ve druhém setu dotahovala ztráty 0:2 a pak 2:4. Po zápase byla se svojí hrou hodně spokojená. Dnes jí čeká zápas s Ukrajinkou Tsurenkovou.

Mezi posledních osm se dostala i Lucie Šafářová, která startuje na travnatém turnaji ve španělské Mallorce. Povedlo se jí zdolat bývalou světovou jedničku Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:3, 6:4. V boji o semifinále se střetne s Němkou Mariaovou.

Čeští tenisté dali tento týden přednost antukovým turnajům. Zatímco však Zdeněk Kolář porazil Rakušana Novaka 6:2, 6:2, Adam Pavlásek svůj souboj s Maďarem Balaszem nezvládl a čtvrtfinále v Popradě je jeho konečná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient