Naši zvládli skvěle severský dvojboj

Po finském výběru se povedlo našim zdolat i další severský tým a mají tak šanci získat prvenství v letošním ročníku Carlson Hockey Games konaném v Pardubicích.

Naše reprezentace začala skvěle, Hanzl už ve 4. minutě otevřel skóre. Češi hráli s velkou chutí a často zatlačili Švédy do defenzívy. Poté ale trochu polevili, což se projevilo obdrženou brankou.
Druhá třetina nebyla z naší strany zrovna ideální, dostávali jsme se pod tlak a dělali jsme chyby. Naštěstí toho švédský tým nevyužil.
Třetí dějství už zase patřilo spíše nám. A dokázali jsme to potvrdit i gólově. Nejdříve se v přesilové hře trefil v 50. minutě Nestrašil. Definitivní pojistku vítězství pak dal tři minuty před koncem Horák.

Český tým se zítra střetne s Ruskem.

ČR – Švédsko 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. R. Hanzl (Pyrochta, Nestrašil), 50. Nestrašil (R. Hanzl, Moravčík), 58. Horák (Červenka, D. Šťastný) – 15. Klingberg (Rödin). Rozhodčí: Oskirko, Soin (oba Rus.) – Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 6843.

Česká republika: Furch – Pyrochta, Hrbas, Pláněk, Klok, F. Pavlík, T. Pavelka, J. Galvas, Moravčík – D. Šťastný, Horák, Červenka – F. Zadina, Chytil, Jaškin – Nestrašil, R. Hanzl, Snský – M. Kaut, Chlapík, Kousal – od 21. navíc Orsava. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Švédsko: Hellberg – J. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Pettersson, Brännström – L. Andersson, Zackrisson, Everberg – Klingberg, Händemark, Rödin – Olofsson, Asplund, Lundeström – Jonsson Fjällby, Ölund, Norman – Nilsson. Trenéři: Rikard Grönborg, Johan Garpenlöv a Peter Popovic.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového