Naši hokejisté vstoupili vítězně do předposledního turnaje Euro Hockey Tour

Dnes se v Pardubicích střetli naši hokejisté s týmem Finska a po třetinách 1:1, 0:0, 2:0 si připsali tři body do tabulky Euro Hockey Tour.

Reprezentační premiéru si v tomto zápase odbyli obránce Pavlík i mladí útočníci ze zámoří Chytil, Chlapík a Zadina. Posledně jmenovaný otevřel v přesilovce skóre zápasu. Finům se povedlo ale za dvě minuty srovnat. Naši se snažili vzít si zpět vedení, především mladá trojice F. Zadina, Chytil, Jaškin byla aktivní, ale ke gólu to nevedlo. Ale i Francouz se musel na druhé straně ohánět.
Druhá třetina gól nepřinesla. I když k tomu nebylo daleko, Finové totiž dvakrát trefili brankovou konstrukci. Naši se postupně vymanili z finského tlaku a byli to oni, kdo začal udávat tempo hry, ale bez gólového efektu.
Čechům se povedlo získat vedení zase díky přesilovce, úspěšným autorem byl Jaškin. Finové hráli v posledních okamžicích power-play, naši (Nestrašil) je za to však potrestali gólem do prázdné branky

ČR – Finsko 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Zadina (D. Sklenička), 50. Jaškin (Kaut, D. Sklenička), 60. Nestrašil – 12. Suomela (Näkyvä). Rozhodčí: Oskirko, Soin (oba Rus.) – J. Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 6212.

ČR: Francouz – Pyrochta, Jordán, Pláněk, D. Sklenička, F. Pavlík, T. Pavelka, J. Galvas, Moravčík – Nestrašil, Horák, D. Kubalík – F. Zadina, Chytil, Jaškin – M. Kaut, Chlapík, Červenka – A. Musil, Tomášek, D. Šťastný. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Finsko: Kilpeläinen – Pokka, Riikola, Honka, Kivistö, Näkyvä, Vaakanainen, Jokiharju – Palola, Manninen, Jormakka – Puustinen, Suomela, Savinainen – Rajala, Sandell, Ikonen – Anttila, Niemi, Enlund. Trenéři: Lauri Marjamäki, Jussi Tapola a Mikko Manner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.