Naše týmy se v Lize mistrů Španělů nezalekly

V rámci Ligy mistrů se naše týmy střetly se španělskými kluby.

Nymburk zaskočil svého soupeře hned od začátku. Po každé čtvrtině postupně svůj náskok navyšoval. Až v té poslední začali Španělé mohutně dotahovat, jenže český mnohonásobný mistr o jeden bod vítězství uhájil. „Začali jsme velmi dobře hlavně v obraně, hlídali jsme si jejich střelce. Čekali jsme, že se nevzdají, měli jsme si s tím ale ve čtvrté čtvrtině lépe poradit. Teď se ale snažím z výhry radovat a uvidíme, kam nás v budoucnu dostane,“ řekl trenér Nymburka Oren Amiel.
I přes výhru je středočeský tým ve své skupině ve spodní části tabulky, ale stále má šancí z ní postoupit. V dalším utkání se střetne příští úterý v Praze na Královce proti Bambergu.

To Opavě zápas proti španělskému celku nevyšel. Bylo to způsobeno i tím, že jí chyběly zraněné opory Václav Bujnoch, Rostislav Dragoun a Filip Zbránek. Španělé si od začátku udržovali náskok. Opavané sice nakonec nedokázali převahu soupeře eliminovat, ale i tak mohou být spokojení se svým výkonem proti velkému favoritovi. „Začali jsme měkce, nevyužili jsme faulů a soupeř se dostal do střelecké pohody. Ve druhé čtvrtině jsme se vrátili do zápasu, ale ve třetí čtvrtině soupeř přepnul. Ty začátky druhých poločasů nás trápí. Ve čtvrté čtvrtině jsme to snížili, ale výsledek je pro nás milostivý,“ podotkl opavský trenér Petr Czudek.

Fuenlabrada – Nymburk 71:72 (12:20, 23:38, 42:57)
Nejvíce bodů: Garcia 15, Rupnik 12, Cruz a Popovič po 8 – Hruban a Wright po 20, Benda 9. Fauly: 21:22. Trestné hody: 14/10 – 26/20. Trojky: 11:4. Doskoky: 37:44.

Opava – Tenerife 70:92 (19:26, 38:46, 51:74)
Nejvíce bodů: Jurečka 14, Gniadek 13, Kvapil 11 – McFadden 19, Saiz 15, Abromaitis 12, Brussino 11. Fauly: 20:13. Trestné hody: 12/7 – 21/16. Trojky: 11:12. Doskoky: 34:35.

Získat 91 bodů, to se zpravdila tým raduje z vítězství. Ne však v případě pardubických basketbalistů, kteří v Evropském poháru prohráli s ruským Saratovem 91:129. Přitom první půlka zápasu byla vyrovnaná, pak se ale přece jenom postupně projevila větší zkušenost ruského týmu a Východočeši odjeli domů s prázdnou.

Saratov – Pardubice 129:91 (33:27, 65:54, 96:71)
Nejvíce bodů: Buford 31, Kravish 26, Golden 22, McLean 16, Zabelin 14, Ireland 11 – Jackson 19, Půlpán 14, McGaughey 13, Benjamin 12, Švrdlík 11.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak