Naše nejlepší plážové volejbalistky odpískaly sezonu. Slukové našli cystu

Olympiáda v Tokiu se sice koná až za dva roky, přesto už nyní se bojuje o kvalifikační místa na tomto největší sportovním svátku. To se týká i plážových volejbalistů.

Náš nejlepší pár Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková původně plánovaly ještě letos získat body v kvalifikačních zápasech, ale nakonec kvůli zdravotním problémům Slukové letošní sezonu definitivně ukončily.
Blonďatou krásku, zvanou Maki, trápí cysta v rameni, která omezuje pohyb svalů. „Takže se jí nejdřív potřebuji zbavit. Dokud se tak nestane, rameno mě bude bolet a nebude fungovat na sto procent,“ říká Sluková. Věří, že nebude potřeba absolvovat operaci a pomůže jí herní pauza. „Momentálně se zaměřujeme na trénink fyzičky, na kurt nechodíme, to až v říjnu. Až budu někdy v listopadu schopná s ramenem trénovat naplno, tak bychom s Bárou vyrazily ještě někam do tepla, abychom byly na písku i venku a neměly moc dlouhou pauzu,“ dodala Nausch Sluková.

Olympijská kvalifikace začala už 1. září a naše dvojice musí oželet plánované turnaje v Číně a Las Vegas. „Zásadní část plná důležitých turnajů teprve přijde příští rok a v roce 2020. Chceme být dobře připravené právě na ni, a tak jsme se s týmem rozhodli, že se dáme pořádně zdravotně dohromady a dobře se fyzicky a herně připravíme,“ uvedly beachvolejbalistky na sociální síti.

Letošní rok se Hermannové s Nausch Slukovou náramně povedl. Získaly bronzovou medaili na ME. Vyhrály Světový pohár ve Vídni a triumfovali i na prestižním klání doma v Ostravě. Vše zakončily stříbrem ve finále Světového okruhu v Hamburku. Aktuálně jsou v žebříčku FIVB druhé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak