Search
Close this search box.

Naše nejlepší plážové volejbalistky odpískaly sezonu. Slukové našli cystu

Olympiáda v Tokiu se sice koná až za dva roky, přesto už nyní se bojuje o kvalifikační místa na tomto největší sportovním svátku. To se týká i plážových volejbalistů.

Náš nejlepší pár Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková původně plánovaly ještě letos získat body v kvalifikačních zápasech, ale nakonec kvůli zdravotním problémům Slukové letošní sezonu definitivně ukončily.
Blonďatou krásku, zvanou Maki, trápí cysta v rameni, která omezuje pohyb svalů. „Takže se jí nejdřív potřebuji zbavit. Dokud se tak nestane, rameno mě bude bolet a nebude fungovat na sto procent,“ říká Sluková. Věří, že nebude potřeba absolvovat operaci a pomůže jí herní pauza. „Momentálně se zaměřujeme na trénink fyzičky, na kurt nechodíme, to až v říjnu. Až budu někdy v listopadu schopná s ramenem trénovat naplno, tak bychom s Bárou vyrazily ještě někam do tepla, abychom byly na písku i venku a neměly moc dlouhou pauzu,“ dodala Nausch Sluková.

Olympijská kvalifikace začala už 1. září a naše dvojice musí oželet plánované turnaje v Číně a Las Vegas. „Zásadní část plná důležitých turnajů teprve přijde příští rok a v roce 2020. Chceme být dobře připravené právě na ni, a tak jsme se s týmem rozhodli, že se dáme pořádně zdravotně dohromady a dobře se fyzicky a herně připravíme,“ uvedly beachvolejbalistky na sociální síti.

Letošní rok se Hermannové s Nausch Slukovou náramně povedl. Získaly bronzovou medaili na ME. Vyhrály Světový pohár ve Vídni a triumfovali i na prestižním klání doma v Ostravě. Vše zakončily stříbrem ve finále Světového okruhu v Hamburku. Aktuálně jsou v žebříčku FIVB druhé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient