Search
Close this search box.

Narozeniny Rock&Pop 19.5.

Časopis Rock&Pop oslaví osmadvacáté narozeniny vlastním festivalem. Na Rock&Pop Festu mu popřejí Plexis nebo Sto zvířat

Rock&Pop Fest se uskuteční 19. května v Nymburce a půjde už o třetí ročník. Festival nabídne hned dvě scény. Na Rock&Pop stage vystoupí kapely jako Sto zvířat, Plexis nebo minus123minut. Druhé pódium bude patřit umělcům, kteří zahrají akusticky. Nebude mezi nimi chybět Ptakustik nebo uznávaný performer Justin Lavash.

„Rock&Pop plní trafiky už osmadvacet let a ten nejlepší způsob, jak na to upozornit a jak se ještě více přiblížit našim čtenářům a třeba je i poznat osobně, je hudební festival. Proto jsme se rozhodli opět uspořádat náš vlastní a společně na Rock&Pop festu oslavit další rok úspěšného působení. Vstup zdarma pro předplatitele a sleva pro jejich kamarády je pak i vyjádřením díků za to, že nám stále zachovávají přízeň,“ přibližují pořadatelé myšlenku festivalu.

Časopisu popřejí Fast Food Orchestra, kteří kromě osvědčených hitů představí i nové skladby z aktuálního alba Struny. V nové sestavě se předvede tuzemská stálice Krucipüsk, která právě připravuje nový materiál a před létem plánuje vydat singl. Podobně jsou na tom slovenští rockeři The Paranoid, kteří se představí s novým frontmanem, s nímž právě pilují nové skladby a v dubnu odehrají první koncerty. Obnovení minus123minut se minulý rok úspěšně vrátili na scénu singlem Invisible World a na Rock&Pop festu nakazí návštěvníky svou fúzí jazzu, blues, funky a world music. Do punkových vod přítomné vtáhnou legendární Plexis i punk rockoví Totální nasazení, již už rozjeli nabitou koncertní sezónu, a na festivalu se tak ukáží v nejlepší formě. Nebude chybět ani stálice letních hudebních akcí, kapela Sto zvířat. Písničkář Pokáč má za sebou úspěšný rok korunovaný vyprodaným křtem debutové desky Vlasy v pražském Lucerna Music Baru a nominací v Cenách Anděl v kategorii Objev roku, a tak si i on zahraje na velké stagi.

Na Unplugged stage se zabydlí Ptakustik, jenž přiveze rovněž svou prvotinu, vydařenou desku Jednoduché písně o složitém životě. Tento původně sólový projekt Tomáše Ptáčka vyrostl v regulérní kapelu, narážka na hraní bez proudu však v jejím názvu zůstává, a na festivalu se ukáže právě v této podobě. Britský muzikant Justin Lavash žije už několik let v Praze a do povědomí se dostal díky spolupráci s Monikou Načevou nebo Lenkou Dusilovou. Věnuje se však i vlastní autorské tvorbě mísící mimo folk i jazz a blues.

Rock&Pop Fest se bude konat 19. května na nymburském fotbalovém stadionu „Starý Polaban“. V areálu festivalu, který otevře své brány ve 13:00 hodin, bude možné přespání ve vlastním stanu na vyhrazeném nehlídaném místě.

Předprodej vstupenek je již spuštěn v síti Ticketstream za 350 Kč. https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/rock-pop-fest-120693. Na místě bude možnost pořídit vstupenky za 450 Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient