Národní liga začíná. Královodvorští florbalisté přivítají v prvním kole Plzeň

2. kolo Poháru České pojišťovny proti sobě v neděli večer svedlo mužstva, která od sebe v českém florbalu odděluje 5. ligových výkonnostních stupňů. Unhošťští Jeleni se netajili tím, že už premiérový postup do 2. kola je historickým úspěchem klubu. V utkání byli domácím týmem a uspořádali je v kladenské hale BIOS. A svůj velký zápas si užili, sympaticky bojovali. Prvních 10 minut dokázali držet s Králodvorskými krok. Po dvou slepených gólech pak museli otevřít hru a hrálo se stylem „nahoru-dolů“. Při vší úctě k domácímu gólmanovi Bubnovi byla spíše nepřesná muška hostí důvodem, že skóre se už do konce třetiny nezměnilo.

Po dvou rychlých gólech T.B.C. v úvodu druhé části se na další čekalo 11 minut. Unhošťským Jelenům začaly přece jen postupně docházet síly a občas si pomohli faulem. Dvě přesilovky Králův Dvůr využil a to definitivně „odšpuntovalo“ jeho brankostroj. Ve třetí části už králodvorští trenéři nechali odpočívat gólmana Kohouta, do branky šel Pohl. Také promíchali formace, aby si vyzkoušeli alternativní sestavu. Vedlo to ke dvěma gólům domácích, kteří zápas nezabalili a poctivě dřeli až do konce. Jejich naděje na vyrovnanou poslední třetinu ale rychle pohasla. Bodově si v poháru „šmákli“ pětibodoví Petrmichl (3+2) a Sluka (2+3), čtyřbodový Nový (3+1) i další.

FBC Unhošť – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 3:18 (0:2, 0:7, 3:9)

branky (asistence) FBC Unhošť: 48:40 Petr Rosička (Richard Hurt), 48:48 Vojtěch Wilham (Albert Čihák), 54:24 Ondřej Míka (Rudolf Neliba)

branky (asistence) T.B.C. Králův Dvůr: 11:26 Marek Sluka (Jan Petrmichl), 12:29 Jáchym Syrovátko (Patrik Kovářík), 20:13 Matěj Kodl (Marek Sluka), 22:10 Jan Petrmichl (Matěj Kodl), 33:01 Patrik Kovářík (Michal Nový), 35:28 Jan Olšiak (Patrik Kovářík), 35:58 Karel Horký (Marek Sluka), 39:30 Martin Štěpnička (Roman Pohl), 39:40 Michal Nový (Tomáš Fait), 44:50 Jan Petrmichl (Marek Sluka), 47:47 Marek Sluka (Patrik Svoboda), 51:23 Tomáš Balej (Martin Štěpnička), 52:48 Jan Petrmichl (Karel Horký), 53:00 Michal Nový (Tomáš Fait), 53:32 Tomáš Vlček (Tomáš Balej), 53:43 Matěj Kodl (Jan Petrmichl), 57:54 Michal Nový (David Konečný), 59:01 Tomáš Balej (Jan Olšiak)

vyloučení: 3:0; využití: 0:2

V neděli 9. září čeká hráče T.B.C. LUCERN těžší sousto – v prvním kole Národní ligy přivítají v domácí hale FBC Plzeň. Zápas začíná v 18. hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!