Search
Close this search box.

Náraz vytrhl řidiči volant z rukou

Náchodská dopravní policie vyšetřuje dopravní nehodu linkového autobusu s nákladním vozidlem v Olešnici u Červeného Kostelce a vyzývá všechny cestující, kteří v autobusu cestovali, aby se přihlásili jako svědci této nehody k jejímu řádnému zadokumentování.

K nehodě došlo ve čtvrtek 18. 10. 2018 v 15.15 hodin, kdy se s linkovým autobusem od Náchoda na Červený Kostelec, jedoucím po hlavní silnici z Olešnice směrem na Stolín na křižovatce za železničním přejezdem střetl nákladní vůz Iveco. Zleva jedoucí nákladní vůz zachytil pravým předním rohem kabiny a nákladového prostoru o levou přední část autobusu, přitom vytrhl levý sloupek autobusu i s volantem a přístrojovou deskou z vozu ven. Řidič autobusu, kterému náraz doslova odebral volant z rukou, naštěstí vyvázl bez zranění. Stejně tak nebyl zraněn ani nikdo další z přibližně 18 cestujících, kteří právě v autobuse cestovali. Většina z nich po nehodě pěšky odešla. Bez zranění vyvázl i řidič nákladního vozu. Přivolaní policisté místo nehody uzavřeli a dopravu ve spolupráci s městskou policií z Červeného Kostelce řídili kyvadlově nebo odkláněli po okolních silnicích. Na místě zasahovali také hasiči. Hmotné škody na autobusu byly odhadnuty na 1,2 miliónu korun, na nákladním automobilu na 100.000 korun. Alkohol byl u obou řidičů na místě vyloučen dechovou zkouškou. Policie nehodu dále vyšetřuje.

Vzhledem k tomu, že bylo autobusem přepravováno víc než 7 lidí, policie zahájila vyšetřování nehody pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Zároveň k řádnému a úplnému zadokumentování nehody žádá všechny cestující, kteří touto linkou cestovali, aby se přihlásili dopravní policii na telefon 974 534 254 – stálá služba dopravních nehod Náchod, nebo na bezplatné lince 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient