Napojení Slánska do systému Pražské integrované dopravy se uskuteční začátkem roku 2019

Zástupci dvou hlavních organizátorů celé integrace – Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) a Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) se sešli s představiteli města.
Cílem setkání byla především výměna informací, na jejichž základě může dojít k samotné integraci Slánska do jednoho dopravního systému s dosahem na Prahu. Město Slaný vyjádřilo souhlas s integrací MHD Slaný do komplexního systému dopravy. Pro město integrace znamená především úpravu smluvních vztahů s ČSAD MHD Kladno, které je provozovatelem MHD Slaný. Tento smluvní vztah, s platností do konce roku 2020, musí být upraven a dán do souladu s nově vznikající smlouvou se zástupcem Pražské integrované dopravy – společností ROPID a dopravcem.

Důvodem časového posunu spuštění integrace je především vyřešení několika překážek. Problematika se týká například možnosti vzniku jednotného jízdného na území Slánska nebo vyřešení předplatného jízdného. Dalším neméně důležitým bodem jsou také požadavky místních dopravců, kteří investovali do svých vozů a v mnohých případech čerpali prostředky EU z Integrovaného operačního systému (IROP), který má také své podmínky.

Samotné spuštění integrace Slánska se tedy odvíjí především od jednání s městem a s obcemi. V neposlední řadě také na provozních a technických možnostech dopravců zejména schopnosti zajištění odpovídajících počtů vozů, řidičů anebo třeba splnění technických požadavků na výbavu vozidel.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.