Napajedelským fotbalistům se podařil husarský kousek, porazili Osvětim

Kdyby nabité Osvětimany už před přestávkou vedly 0:4, nikdo by se nedivil. Od začátku kontrolovaly vývoj utkání, efektně kombinovaly a vytvářely si i gólové příležitosti. Tu první v 8´ však po Sílešově hlavičce na brankové čáře s notnou dávkou štěstí zlikvidoval domácí gólman Balážik, který v průběhu další půlhodiny bravurně vychytal i tři sólové nájezdy Salaye, Zýbala a Šmatelky.

Mezitím hostujícímu týmu nebyl pro útočný faul na brankáře uznán ani gól, který zaznamenal Perůtka. Když v závěru prvního dějství po standardce dělovkou Balážika nepropálil ani exligový Šumulikoski, podnikli domácí ojedinělou akci, po níž Koutníkem vrácený míč do vápna propadl na malém vápně k tísněnému Bůžkovi a od něj do opuštěné brány – 1 : 0! Hosté pokračovali v ofenzívě i po obrátce, ale Salayem načechraný míč ve 47´ jeho parťák z útoku Zýbal hlavou nasměřoval jen do břevna a o tři minuty později vyhlavičkoval míč letící do brány i obránce Hejda. Frustrovaní hosté postupně ztráceli elán, naproti tomu příkladně bojující svěřenci trenéra J. Pospíšila vycítili šanci. Rychlými protiútoky začali také oni zaměstnávat nejistou obranu hostů a po hodině hry byli za svoji odvahu odměněni druhým gólem, který po Simerského centru před bránu pohotově zařídil P. Koutník – 2 : 0! Hostující lavička zareagovala opakovaným střídáním, což však už favoritovi nepomohlo. Naopak! Domácí se překonávali v obětavosti a ve zbývajícím čase překvapivě ovládli dění na trávníku. Korunu všemu nasadil v posledních sekundách hlavičkující D. Bartoň, který si u zadní tyče naskočil na Foralův přetažený centr a bezmocného Chvojku zblízka překonal potřetí – 3:0! Hráči Fatry za takticky vedený a bojovný výkon nejenže nečekaně sklidili všechny tři body, ale také zasloužené ovace svých příznivců.

TJ FS NAPAJEDLA – TJ OSVĚTIMANY 3:0 (1:0)

Branky: 45´ R. Bůžek, 60´ P. Koutník, 90´ D. Bartoň. Rozhodčí: J. Ruman – B. Měšťánek, K. Neubauer. ŽK: 1 : 2 (85´ T. Hejda – 51´ M. Švrček, 56´ J. Perůtka). Rohy: 5:6. Diváci: 102.
Napajedla: J. Balážik – P. Koutník, M. Drga (26´ A. Simerský), T. Hejda, M. Němec – K. Saibert, D. Vondráček, M. Dvořáček, T. Plachý (86´ R. Foral) – R. Bůžek (84´ D. Brauner), D. Bartoň (90´ O. Haša).
Osvětimany: P. Chvojka – L. Klimeš (82´ L. Ohnutek), E. Fišer, D. Síleš, R. Křemeček – M. Švrček (56´ A. Skřivan), J. Perůtka, V. Šumulikoski, P. Šmatelka (61´ A. Pantič) – J. Salay (73´ M. Brhel), O. Zýbal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.