Search
Close this search box.

Náměstek primátora Běták oznámil konec v komunální politice

Současný náměstek primátora za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Ondřej Běták se vzdá mandátu zastupitele města Zlína pro nadcházející volební období. Své rozhodnutí vysvětlil tím, že se po osmi letech již nechce dále profesně věnovat komunální politice.

„Rád bych se více věnoval rodině. Politika, byť na komunální úrovni, je časově velmi náročná a s rodinným životem dlouhodobě nejde skloubit. Mám malou dceru a ta si zaslouží více pozornosti, stejně jako celá má rodina“ sdělil Ondřej Běták, který se po odchodu z politiky chce vrátit do soukromého sektoru.

V nedávno skončených komunálních volbách dostal Ondřej Běták od voličů mandát pokračovat v zastupitelstvu města, když se stal jedním z devíti kandidátů zvolených za hnutí STAN.

Mandát oficiálně složí do termínu ustavujícího zastupitelstva. Jeho pozici zastupitele převezme první náhradník za hnutí STAN, kterým je Roman Macek. Ten v zastupitelstvu města působil i v minulém volebním období.

Ondřej Běták byl kandidátem na případné místo v radě města, pokud by v ní hnutí STAN zasedlo. „Počítali jsme s ním. Naše spolupráce byla vždy skvělá. Ondry si vážím jako kolegy i jako člověka. Jako člověk ale chápu jeho důvody a respektuji je. Pokusili jsme se s kolegy Ondru přemluvit, aby pokračoval, ale jeho rozhodnutí je neměnné. Za vše, co pro město Zlín udělal, mu děkuji,“ řekl primátor Miroslav Adámek.

V souvislosti se svým odchodem z komunální politiky Ondřej Běták poděkoval voličům za podporu, díky které získal místo v zastupitelstvu města. „Moc si této podpory vážím. Zároveň mám ale názor, že práce zastupitele nelze skloubit s působením v soukromém sektoru. Navíc si myslím, že hnutí STAN potřebuje ve vedení města „novou krev.“ Proto také prosazujeme účast našich nových kandidátů ve vedení města z úrovně rady, což jsme ostatně učinili i po minulých komunálních volbách,“ konstatoval Ondřej Běták.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient