Náměstek primátora Běták oznámil konec v komunální politice

Současný náměstek primátora za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Ondřej Běták se vzdá mandátu zastupitele města Zlína pro nadcházející volební období. Své rozhodnutí vysvětlil tím, že se po osmi letech již nechce dále profesně věnovat komunální politice.

„Rád bych se více věnoval rodině. Politika, byť na komunální úrovni, je časově velmi náročná a s rodinným životem dlouhodobě nejde skloubit. Mám malou dceru a ta si zaslouží více pozornosti, stejně jako celá má rodina“ sdělil Ondřej Běták, který se po odchodu z politiky chce vrátit do soukromého sektoru.

V nedávno skončených komunálních volbách dostal Ondřej Běták od voličů mandát pokračovat v zastupitelstvu města, když se stal jedním z devíti kandidátů zvolených za hnutí STAN.

Mandát oficiálně složí do termínu ustavujícího zastupitelstva. Jeho pozici zastupitele převezme první náhradník za hnutí STAN, kterým je Roman Macek. Ten v zastupitelstvu města působil i v minulém volebním období.

Ondřej Běták byl kandidátem na případné místo v radě města, pokud by v ní hnutí STAN zasedlo. „Počítali jsme s ním. Naše spolupráce byla vždy skvělá. Ondry si vážím jako kolegy i jako člověka. Jako člověk ale chápu jeho důvody a respektuji je. Pokusili jsme se s kolegy Ondru přemluvit, aby pokračoval, ale jeho rozhodnutí je neměnné. Za vše, co pro město Zlín udělal, mu děkuji,“ řekl primátor Miroslav Adámek.

V souvislosti se svým odchodem z komunální politiky Ondřej Běták poděkoval voličům za podporu, díky které získal místo v zastupitelstvu města. „Moc si této podpory vážím. Zároveň mám ale názor, že práce zastupitele nelze skloubit s působením v soukromém sektoru. Navíc si myslím, že hnutí STAN potřebuje ve vedení města „novou krev.“ Proto také prosazujeme účast našich nových kandidátů ve vedení města z úrovně rady, což jsme ostatně učinili i po minulých komunálních volbách,“ konstatoval Ondřej Běták.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!