Náměstek Mladé Boleslavi přijal na radnici motocyklového závodníka Filipa Salače

Ve čtvrtek odpoledne přijal na radnici náměstek primátora Daniel Marek mladého motocyklového závodníka Filipa Salače, který ve svém oboru patří mezi nejtalentovanější sportovce v České republice. O tom svědčí i fakt, že teprve šestnáctiletý Filip dostal první srpnový víkend šanci premiérově se zúčastnit prestižního mistrovství světa Moto3, které se jelo na Masarykově okruhu v Brně.

„Byla to opravdu cenná zkušenost, i když ten výsledek mi moc velkou radost nedělá, bohužel došlo k chybě a skončil jsem čtyřiadvacátý. Ale určitě je to zkušenost, která mě posune dál,“ svěřil se náměstku Markovi.

Filip Salač, kterého na radnici doprovodil i jeho otec a zároveň manažer motocyklové reprezentace Michal Salač, sám bývalý jezdec, začínal s tímto sportem už jako malý chlapec, a záhy se projevil jeho obrovský talent. Díky tomu žije a trénuje většinu roku ve Španělsku, které je Mekkou tohoto sportu. Rovněž už druhým rokem startuje v seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup, který je součástí vybraných závodů MS.
Studuje střední školu při mladoboleslavské automobilce a zatím zvládá učení bez individuálního plánu, i když je to mnohdy velice náročné. „Největší problém je, že mi chybí potřebné hodiny, takže nyní třeba musím dohánět tři předměty a dělat z nich zkoušky, protože jsme kvůli absenci nemohl být kvalifikován,“ vysvětlil.
Nicméně svému sportu je ochoten obětovat veškerý čas a energii, což se mu vyplácí. Kromě toho, že je díky tomu samostatnější než většina vrstevníků a perfektně ovládl angličtinu a španělštinu, všimlo si ho několik prestižních týmů, s nimiž nyní vyjednává o smlouvě pro příští rok.
„Mým snem je samozřejmě jezdit Moto GP, ale cesta k tomu je opravdu dlouhá a velice těžká,“ dodal na závěr povídání s náměstkem Markem, který je velkým příznivcem motoristického sportu, takže i Filipovy výkony pečlivě sleduje a fandí mu. „Doufám, že třeba příští rok se mi podaří vidět ho i naživo, jsem velmi rád, že Mladá Boleslav má takto úspěšného reprezentanta, který může být vzorem pro ostatní mladé lidi,“ řekl Daniel Marek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.