Search
Close this search box.

Nákladní auto převážející klády se převrátilo na bok

V pondělí devět minut po šesté hodině večerní měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, kteří byli vysláni k obci Mikulůvka na Vsetínsku.

Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že zde havaroval plně naložený dřevěnými kládami nákladní automobil, který se převrátil na bok mimo komunikaci. Při nehodě došlo k poškození nádrže náklaďáku a nafta unikala do půdy. Vzhledem k závažnosti události na místo vyjel i velící důstojník z centrální stanice Zlín.

V nádrži se nacházelo 500 l nafty. Hasiči unikající naftu zachytávali do úkapových van. Na místo se dostavil i zástupce vodáren ze Vsetína, pracovník životního prostředí a zástupce sanační firmy, neboť zde byla obava, že se uniklá nafta dostane do řeky Bečvy. Jakmile to situace dovolila, hasiči odčerpali z nádrže vozidla naftu do náhradních nádob, aby už nedošlo k dalšímu nechtěnému úniku.

Díky včasnému zásahu hasiči zamezili kontaminaci zeminy v těsné blízkosti řeky.

Při nehodě byl lehce zraněn řidič, který byl nakonec převezen do nemocnice k podrobnému vyšetření.

Místo havárie si převzali dopravní policisté, kteří šetří příčinu a okolnosti nehody.

Dnes dopoledne si majitel nákladního vozidla zajistil vyproštění havarovaného auta. Na nezbytně nutnou dobu byl policisty uzavřen potřebný úsek komunikace, aby za asistence hasičů mohl být vyprošťovacím automobilem kamion převrácen zpět na kola a na silnici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient