Nájezdy tentokrát nevyšly, Jeleni z Ústí nad Labem vezou domů jeden cenný bod

Další kolo CROSSDOCK extraligy přisoudilo Letohradu cestu na sever Čech, do Ústí nad Labem. Zápasy v Ústí nebývají pro Letohrad lehké, proto je zisk jednoho bodu velmi cenný. Letohrad je s patnácti body v průběžné tabulce čtvrtý a další kolo ho čeká už v sobotu na domácí půdě, kde od 16 hodin hostí o bod chudší a v tabulce šesté Sudoměřice.

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Hokejbal Letohrad 3:2 ss (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 11:04 Soukup (Gottfried, Červinka), 41:17 Haken (Soukup, Červinka), rozh. SN Baxa – 2:22 Krejsa (Halbrštát), 15:44 Halbrštát (Krejsa, Lajčiak)

Vyloučení: 4:6, bez využití, střely: 32:29

Sestava Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Baxa, Bím, Čejka, Červinka, Gottfried D., Grus, Haas, Haken, Kváš, Michajličenko, Růžička, Smolík, Soukup, Tomáš, Vacek, Giesel, Gottfried P., Rop, Poláček, Sedláček

Sestava Letohradu: Šimara (Manučarjan) – Krejsa, Adamec, Hejtmánek J., Anýž, Fajfr, Teplý, Halbrštát, Lajčiak, Faltus, Havlík, Lux, Holec, Cvejn, Věchet (C), Macháček

Zápas v Ústí nad Labem přinesl zhruba osmdesáti divákům zajímavou podívanou. Jeleni dorazili s cílem odvézt si body, to se jim nakonec podařilo jen částečně. Do zápasu vlétli akčně a už ve třetí minutě měl ruce nahoře po vyhraném buly Halbrštáta a své přesné trefě za Bandova záda Jiří Krejsa – 0:1. V páté minutě dostali Jeleni první výhodu přesilovku, tu se pokoušel využít Faltus, ke střele se chystal Holec, oba pokusy ale zůstaly bez využití. Ve dvanácté minutě bylo srovnáno! Horní roh Šimarovy branky vymetl Lukáš Soukup – 1:1. Ten měl do konce třetiny ještě jednu příležitost, s tou si poradil Šimara a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Rychle sehraný brejk končící vedoucí brankou. Tak se dá popsat nástup Jelenů do druhého dějství, kde se po čtyřiačtyřiceti vteřinách hry Letohrad opět ujal vedení. Míček putoval po ose Lajčiak – Krejsa – Halbrštát a poslední jmenovaný chladnokrevně zavěsil – 1:2. Průběh druhé třetiny pak přinesl několik šancí na obou stranách, žádná se ale neujala.

Do závěrečné třetiny tak Jeleni vstoupili v početní výhodě. V pětatřicáté minutě se před Šimarovou brankou strhla výměna názorů, po níž si dvě minuty odseděli domácí Michajličenko a hostující Anýž, v sedmatřicáté minutě si velkou šanci vypracoval Halbrštát, ale ke gólu to nevedlo. V poslední pětiminutovce ohromil svými několika zákroky fanoušky reprezentační gólman Jan Šimara, i ten ale kapituloval – ve dvaačtyřicáté minutě střílel Jaroslav Haken a míček se ke smůle letohradského gólmana od obránce, tyčky a betonu odrazil za brankovou čáru – 2:2. V poslední minutě rozhodčí po faulu na Soukupa nařídili trestné střílení, tam už si byl ale Šimara jistý a vítěznou branku domácím nedovolil.

Následovalo tedy pětiminutové prodloužení, pro Jeleny už páté v letošní sezoně. A ačkoliv se v něm několik šancí našlo, nakonec zůstalo bez rozhodnutí a na pořadu dne tedy byla samostatná střílení. Hned první nájezd proměnil junior Pavel Gottfried, na to Lukáš Lajčiak odpověď nenašel. Pak byl neúspěšný domácí Červinka, za to Jaroslav Holec Bandu přelstil – na nájezdy tedy 1:1. Jako třetí se k nájezdu čelem postavil Roland Baxa a na jeho pokus byl Šimara krátký. Prodloužit sérii mohl Jiří Krejsa, Banda ho ale vychytal a radost domácích mohla propuknout. Jeleni tak domů dovezli bod, celkem jich na kontě mají patnáct.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.