Nahota nemusí být vždy o erotice

(Aktualizováno před )

Po záplavě adrenalinových aktivit jako jsou třeba bungee jumping, lezení na skály, skok padákem či extrémní skoky do vody, není vůbec na škodu občas vyzkoušet i nějakou klidnější variantu sportu, při které vám ale také srdce buší nahoru,dolů. Tím třeba může být poslední dobou populární nahá jóga.

“Nahá jóga je především o svobodě a uvolnění, s erotikou to nemá nic společného,” říká Petra Brabcová z Ostravy, která tuto formu jógy zažila poprvé na dovolené ve Francii. “Je to kromě cvičení také o tom zvýšit si sebevědomí, což u žen, které mají problém s vnímáním svého těla, má velký přínos.”
Sama přiznává, že ale začátky pro ní nebyly jednoduché. Na zmiňované dovolené se k tomu nechala přemluvit kamarádkou, zpočátku se ale hodně zdráhala. Nakonec souhlasila až ve chvíli, kdy byla ujištěna, že tam nebudou žádní muži. “Myslím si, i když to bude působit namyšleně, že mám pěkné tělo, ale ta představa, že mě budou okukovat cizí chlapi, mi nebyla příjemná. Takže jsem byla ráda, že tam žádní nebyli.”
Ve Francii si vyzkoušela dvě lekce a tím si myslela, že to pro ní skončilo. Ale za nějaký čas si uvědomila, že by jí lákalo dělat nahou jógu i doma, v Čechách. A opět jí pomohla kamarádka z dovolené.
“Kamarádka znala jednu trenérku jógy, která vytvořila skupinu lidí, kteří se věnují nahé józe. Ale jen tak někoho nepřijímá, musí to být opravdu “prověřená” osoba, tzn. musí si být jistá, že tomu člověku jde opravdu jen a jen o cvičení jógy. Říkala jsem si, proč to tak hrotí, vždyť tam budeme jen samé ženy. Omyl. Byli tam i muži…”
Avšak touha po cvičení nahé jógy a i to, že jí ta trenérka přijela, přiměla Petru neobrátit se mezi dveřmi a neodejít.
“Cvičení bylo při svíčkách. Začali jsme nejdříve oblečení, postupně se svršky odkládaly. Zároveň s tím se i postupně zhasínaly svíčky, bylo to skvěle vymyšlené. Prostě zážitek,” podotýká Petra Brabcová.

Nahá jóga přináší vnímání vlastního těla v té, i když si to neuvědomujeme, nejpřirozenější formě.

“V létě se chystáme, i když jen ženský kolektiv, do Francie, kde bychom měli znovu cvičit nahou jógu, prý to ale bude v přírodě, což se mi zdá jako úplně nejúžasnější propojení s přírodou,” dodává Petra Brabcová.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz