Search
Close this search box.

Nafta z poškozené nádrže kamionu tekla přímo do kanalizace

Únik většího množství nafty z nákladního automobilu zastavovali v úterý v podvečer v Lánovské ulici profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále místní dobrovolná jednotka. Při jízdě kamionu po kruhovém objezdu došlo k proražení jeho nádrže o obrubník. Unikající nafta tekla po silnici doslova proudem a mířila přímo do kanalizace.

Po příjezdu jednotek na místo se jim podařilo únik rychle zastavit, nicméně i přes rychlý zásah stihlo vytéct asi 300 litrů nafty. Hasiči obložili kanál sorpčními hady a vyrozuměli o situaci příslušné orgány ochrany životního prostředí, zástupce městských vodovodů i Povodí Labe. Na místo byl povolán z trutnovské stanice dekontaminační kontejner a v Hradci Králové byl připraven také kontejner pro likvidaci uniklých ropných látek, který nebyl nakonec na místě události potřebný. Poškozený kamion s návěsem zůstal odstavený mimo okružní křižovatku a hasiči z něj následně odčerpali zbytek pohonných hmot. Na místo se poté dostavil náhradní tahač.

Tím však práce hasičů nekončila, vydali se totiž po stopách unikající látky. Pohonné hmoty tekly kanalizací do místní čističky odpadních vod. Hasiči místo monitorovali a kontaminovanou vodu v čističce zasypávali speciálním sorbentem určeným pro záchyt látek na vodní hladině. Čistička odpadních vod byla poté ponechána pod dozorem místních dobrovolných hasičů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient