Nadvláda Prostějova je pryč. Teď hrají prim Olomoučanky

Doba, kdy hráčky Prostějova vyhrávaly titul za titulem, je, zdá se, pryč. Před sezonou odešly z tohoto klubu zahraniční opory a klub v rámci šetření se zaměřil spíše na české hráčky. A najednou přišly i prohry. Jako teď v Liberci. „Škoda prvních dvou setů, dlouho nám trvalo než jsme začaly hrát náš volejbal. Pátý set je už vždy trošku o štěstí a to bylo na straně domácích,“ podotkla prostějovská kapitánka Helena Horká. I díky tomuto vítězství je Liberec na druhém místě, hned za ním je právě Prostějov.

Na vedoucí příčce jsou hráčky Olomouce, které zatím v této sezoně vše vyhrály. Naposledy si poradily s Přerovem, odkud přijely bez ztráty setu. „Hráli jsme s nasazením a bez zbytečných chyb. Dobře jsme servírovali a výborně bránili, takže soupeř nám nedokázal složit míč na zem,“ byl po zápase spokojený olomoucký trenér Jiří Teplý.

V brněnském derby byly lepší Šelmy, které porazily „kápéčko“. „Zápas jsme si prohrály vlastními chybami a nepozorností,“ smutnila kapitánka KP Brna Klára Vyklická.

Dramatické utkání viděli diváci v Ostravě, která prohrála těsně s Olympem Praha 2:3.

V posledním zápase se střetly volejbalistky Šternberka, které podlehly Frýdku-Místku 0:3. „Do dnešního utkání jsme si dělali určité naděje na dobrý výsledek, ale trošku nás zaskočil první set a jeho koncovka. Máme to teď složité, s jednou hráčkou na lavičce do pole se nedá zápas reálně koučovat. Věřím ale, že se to brzy dá dohromady,“ přeje si kouč Šternberka Vladimír Sirvoň, jehož tým je na posledním místě tabulky.

Extraliga volejbalistek – 6. kolo:

Liberec – Prostějov 3:2 (20, 23, -18, -20, 12)
Nejvíce bodů: Pištěláková 20, Šotkovská 15, Mikšíková 13 – Horká 29, P. Kojdová 15, Bežandolská a Toufarová po 13.

Šternberk – Frýdek-Místek 0:3 (-23, -15, -18)
Nejvíce bodů: Kotlabová 19, Schandlová 8, Oborná 7 – Pavelková 16, Šnellyová 14, Borovcová a Mitregová po 8.

Ostrava – Olymp Praha 2:3 (26, -23, 22, -14, -13)
Nejvíce bodů: Diatková 18, Makauskaiteová 17, K. Žolnerčíková 10 – Komárková 20, Kalhousová 19, Šmídová 10.

KP Brno – VK Brno 0:3 (-21, -22, -22)
Nejvíce bodů: Fricanová 14, Skibová 11, Meidlová 7 – Janečková 19, Matuszková 13, Boulová 6.

Přerov – Olomouc 0:3 (-16, -16, -12)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak