Search
Close this search box.

Nadaní žáci převzali ocenění v třineckém kulturním domě

Stalo se již dobrou tradicí, že město Třinec a Třinecké železárny každoročně na konci školního roku oceňují mimořádně nadané žáky a studenty.

Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto také v letošním roce získalo celkově 72 oceněných uznání za to, že své vědomosti a um proměňují za úspěchy na soutěžích a reprezentují tak naše město a region po celé republice.

Cenu Talent roku 2018 udělovanou městem Třinec si v letošním roce slavnostně převzalo v kulturním domě TRISIA 22 žáků a studentů základních a středních škol, kteří vynikají svými výsledky nejen ve škole, ale jsou úspěšní i v oblasti sportu, kultury, v hudbě, literatuře, ale i v přírodních vědách nebo oblasti IT technologií.

„S oceňováním těch nejlepších jsme začínali už před 21 lety. Díky dlouhodobé spolupráci s Třineckými železárnami jsme se časem dohodli, že budeme nadané žáky a studenty oceňovat společně. Mám radost, že je Třinec stále doslova líhní nadaných mladých lidí. Mezi Talenty města patří třeba Tomáš Klus, Markéta Konvičková, Albert Černý, atlet Stanislav Sajdok nebo Arthur Sniegon, který založil organizaci Save-Elephants a věnuje se záchraně slonů v Africe. A letos opět zabodoval talent z Třince. Terezka Mašková, která získala cenu Talent města Třince v roce 2010, před několika dny zvítězila v pěvecké soutěži ČeskoSlovenská SuperStar,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Mezi dvaadvacet oceněných se letos zařadili Kryštof Huta, Jakub Stryja, Adam Heczko, Vendula Maroszová, Jakub Kijonka, Zuzana Lisztwanová, Adam Kulig, Tomáš Tomíček, Natálie Králíková, Kateřina Balcarová, Barbora Pietrová, David Kofroň, Zuzana Czyžová, Tomáš Worek, Nikola Liberdová, Dominik Tabor, David Pastor, Denisa Gorzolková, Ondřej Hložek, Bára Sajdoková, Karolína Sasynová a František Buba.

Všechny oceněné talenty obdarovalo město pamětním listem, peněžitou poukázkou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient