Nadace sportující mládeže slaví 25 let existence výstavou ve Smetanových sadech

Nadace sportující mládeže, jejímž zakladatelem je město Plzeň, v letošním roce slaví 25 let svojí činnosti. Při této příležitosti zorganizovala výstavu 25 let pomáháme sportovním nadějím jako ohlédnutí za svými aktivitami i představení současných projektů. Výstava je po celý srpen k vidění ve Smetanových sadech v Plzni.

„Činnost Nadace sportující mládeže se neomezuje jen na grantovou podporu. Máme propracovanou koncepci na sebe navazujících aktivit k podpoře pravidelného pohybu a sportu dětí a mládeže. Vytváříme a realizujeme vlastní projekty a programy,“ uvedl František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže.

„Dalo by se říci, že Nadace sportující mládeže je právě v tom nejlepším sportovním věku. Výstava ve Smetanových sadech je ohlédnutím za její činností. Není ale zaměřená pouze do minulosti. Představuje i aktuální projekty jako je Pohyb 1P, Sportovní hry mateřských škol nebo Festival sportu, které v Plzni jen v letošním roce rozpohybovaly tisíce dětí,“ řekl Petr Chvojka, člen Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu a zároveň místopředseda Správní rady Nadace.

Za dobu svojí existence nadace podpořila na tři tisíce talentovaných dětí. Mezi nimi jsou i jména těch, kteří se později stali zářícími hvězdami sportovního nebe a reprezentovali Českou republiku na mistrovstvích Evropy, světa nebo olympijských hrách. Nadace stojí také za vyhlašováním ankety Sportovec Plzně v kategoriích žactva a dorostu, každoročně pořádá výstavu v mázhauzu radnice, na níž představuje profily desítek sportovců, a provozuje portál www.sportovecplzne.cz.

Do konce měsíce srpna se s činností Nadace mohou seznámit také návštěvníci Techmania Science Center, kteří zavítají do expozice Talent.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak