Search
Close this search box.

Nadace pořádá benefiční dražbu děl už po dvaadvacáté

Chystá se populární aukce umění Nadace EURONISA v Oblastní galerii Liberec. Po úvodním slově ji licitátor Pavel Vursta odstartuje v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin. Benefiční aukci výtvarných děl předchází na stejném místě také od 1. listopadu předaukční výstava s vernisáží v 17.30, kde si bude možné díla až do pátečního poledne 9. listopadu prohlédnout.

Celkem 180 uměleckých předmětů od 120 předních výtvarníků si můžete prohlédnout v reprezentativních prostorách Oblastní galerie Liberec. Svá díla do aukce věnovali zdarma všichni autoři, např. Anderle, Kanyza, Rapin, Exnar, Zárybnický, Pačinek a mnoho dalších. Díla si můžete prohlédnout na www.euronisa.cz v aukčním katalogu, který si případní zájemci mohou objednat také na čísle 734 717 604.

Benefiční aukce Nadace EURONISA vynesly od roku 1997 již více než 14,5 miliónů korun a patří k tradičním regionálním akcím. Nákupem uměleckého díla můžete udělat radost nejen sobě, ale třeba obdarovat i své blízké originálním vánočním dárkem, a zároveň tak pomůžete lidem v nouzi či s nějakým handicapem v Euroregionu Nisa.

Křesťanská Nadace EURONISA vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným téměř 34,5 milionů korun a podpořila z nich 1630 projektů 320 organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus. 16. ročník této veřejné sbírky, nad kterou hejtman Martin Půta převzal záštitu, zahájila nadace letos v květnu. Peníze z ní jsou určeny na pomoc lidem v regionu.

Na podporu potřebným v loňském roce nadace rozdělila mezi 18 organizací přesně 1.5 mil korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient