Nadace pořádá benefiční dražbu děl už po dvaadvacáté

Chystá se populární aukce umění Nadace EURONISA v Oblastní galerii Liberec. Po úvodním slově ji licitátor Pavel Vursta odstartuje v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin. Benefiční aukci výtvarných děl předchází na stejném místě také od 1. listopadu předaukční výstava s vernisáží v 17.30, kde si bude možné díla až do pátečního poledne 9. listopadu prohlédnout.

Celkem 180 uměleckých předmětů od 120 předních výtvarníků si můžete prohlédnout v reprezentativních prostorách Oblastní galerie Liberec. Svá díla do aukce věnovali zdarma všichni autoři, např. Anderle, Kanyza, Rapin, Exnar, Zárybnický, Pačinek a mnoho dalších. Díla si můžete prohlédnout na www.euronisa.cz v aukčním katalogu, který si případní zájemci mohou objednat také na čísle 734 717 604.

Benefiční aukce Nadace EURONISA vynesly od roku 1997 již více než 14,5 miliónů korun a patří k tradičním regionálním akcím. Nákupem uměleckého díla můžete udělat radost nejen sobě, ale třeba obdarovat i své blízké originálním vánočním dárkem, a zároveň tak pomůžete lidem v nouzi či s nějakým handicapem v Euroregionu Nisa.

Křesťanská Nadace EURONISA vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným téměř 34,5 milionů korun a podpořila z nich 1630 projektů 320 organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus. 16. ročník této veřejné sbírky, nad kterou hejtman Martin Půta převzal záštitu, zahájila nadace letos v květnu. Peníze z ní jsou určeny na pomoc lidem v regionu.

Na podporu potřebným v loňském roce nadace rozdělila mezi 18 organizací přesně 1.5 mil korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.