Nadace Olgy Havlové zasadila před gymnáziem strom

Před Gymnáziem Olgy Havlové v Porubě se zelená nový strom. Strom Olgy Havlové je 70. z 85 plánovaných stromů, které jsou sázeny z iniciativy Výboru dobré vůle – nadace Olgy Havlové. Liliovník tulipánokvětý bude připomínat nedožité 85. narozeniny první manželky československého a českého prezidenta Václava Havla a zakladatelky nadace Výbor dobré vůle, jak uvedla ředitelka nadace Monika Granja. Společně s ředitelkou školy Janou Huvarovou, současnými studenty a dalšími hosty jej zasadil primátor Tomáš Macura.

„Jsem rád, že jsme se mohli připojit k iniciativě Výboru dobré vůle a být u toho, když se sází další strom nesoucí její jméno. Měl jsem možnost se velmi letmo s paní Olgou setkat. Budu si ji pamatovat jako nositelku pevných zásad, které budou mít platnost v budoucnu, i v jakékoli jiné době. Byla velká tím, že ze svých názorů neustoupila a stála si za nimi,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Na dopoledním doprovodném programu na gymnáziu participovala i Knihovna Václava Havla za účasti Michala Žantovského, která odstartovala vzdělávací projekt zaměřený na problematiku lidských práv.

Význam stromu bude připomínat pamětní kámen s nápisem: Strom Olgy Havlové, 1933 – 1996, vysazený k nedožitým narozeninám paní Olgy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.