Nadace Křižovatka opět věnovala nové monitory dechu havlíčkobrodské nemocnici

(Aktualizováno před )

Nadace Křižovatka předala 29 monitorů dechu v celkové hodnotě 58.000,- Kč na dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti AMYLON, TBA plastové obaly, FEROPLAST, Tiskárny Havlíčkův Brod, CATUS, OSIVA a Mlýn Havlíčkův Brod.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR.,” popsala činnost nadace ředitelka Mgr. Štěpánka Pokorníková.

Tyto “chůvičky dechu” půjčuje nemocnice také maminkám domů na prvních 6 měsíců života dítěte, aby si mohly v klidu odpočinout, když jejich ratolest spinká. Dětské oddělení disponuje celkem sedmi desítkami těchto přístrojů a monitor využívají na všech postýlkách pro novorozence. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Životnost přístroje je však velice krátká, a tak je havlíčkobrodská nemocnice vděčná za přístrojovou obnovu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz