Search
Close this search box.

Nadace EURONISA spustí zimní část sbírky Pozvedněte slabé!

Od pondělí 17. prosince zahájí Nadace EURONISA zimní část veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, která je určena na pomoc lidem v Euroregionu Nisa. Tato sbírka byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby vynesla více než 6,6 milionů korun. Vždy se na ulicích měst Libereckého kraje a Šluknovska vybírá na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybere, tak tam je poté rozděleno.

V letních měsících se uskutečnila první část letošního ročníku a celkem se vybralo 78.785 Kč (Liberec 28.628 Kč, Jablonec n. N. 6.560 Kč, Česká Lípa 5.644 Kč, Rumburk 5.779 Kč, Turnov 16.389 Kč a na golfovém turnaji společnosti Radiohouse na hřišti Golf Clubu Liberec hráči přispěli sumou 15.785 Kč).

Letošek zahajoval patron sbírky Jiří Lábus a záštitu přijal hejtman Lib. kraje Martin Půta. Projekt podpořili – Liberecký kraj 20.000 Kč, Pytloun Hotel Group 5.000 Kč a Jizerské pekárny 5.263 Kč (dodána sbírková trička). Sbírka se uskutečnila nejen v ulicích jednotlivých měst, ale především v OC Fórum a jeden den i v liberecké pobočce ČSOB.

V úterý 11. 12. ji osobně podpoří patron Nadace EURONISA Stanislav Zindulka.

V Liberci se bude konat sbírka od pondělí 17. do pátku 21. 12. především v Obchodním centru Fórum (vchod ze Soukenného náměstí), ale studenti z SPŠSE a VOŠ zavítají také do centra města. Prodávat budou magnetky za 30 Kč vyrobené chráněnou dílnou fungující v SVČ Narnie. Proto koupí tohoto sbírkového předmětu pomůže každý nejen vybraným organizacím, ale též i Nikole Antošové, zdravotně hendikepované mladé ženě vyrábějící tyto předměty.

V Jablonci nad Nisou se sbírka uskuteční v centru města za pomoci studentů SUPŠ a VOŠ Jablonec n. N. v úterý 18.12.
V České Lípě studenti Obchodní akademie vyrazí do ulic ve středu 19.12.
V Turnově dobrovolníci z Gymnázia Turnov budou vybírat ve čtvrtek 20.12.
V Rumburku studenti SZŠ a Obchodní akademie budou v ulicích ve čtvrtek 20.12.

Po skončení zimní části sbírky, se výtěžek sečte za celý rok a po odečtení nákladů bude rozdělen podpořeným subjektům vždy na radnici konkrétního města za účasti primátora či starosty města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient