Search
Close this search box.

Náchodští hokejisté obrátili zápas s Třebechovicemi a berou plný počet bodů

Po vítězném středečním okresním derby v Hronově chtěli domácí porazit i silného soupeře z Třebechovic p/O.. V brance se objevil zkušený Bláha, v obraně hrál Pánek, do útoku se vrátil po jednozápasové pauze Oppelt, nehrál Srba a Komárek se tentokrát objevil v obraně s Veselým. Hosté nabuzeni středečním vítězstvím nad Novým Bydžovem měli v brance Petrů, hráli zkušení kapitán Kostka, Marša, Dittrich, Hubáček a Kudr.

V polovině 3. min. hosté našli domácí obranu v nedbalkách a gólově udeřili při signalizovaném trestu pro domácí Zahradníkem – 0 : 1. Na konci 4. min. byl vyloučen Šimoníček, Bláha dvoubrankové manko nepřipustil. V polovině 1. třetiny hráli přesilovku domácí po faulu Dittricha, ale do optimálního sehrání početní výhody bylo hodně daleko.

Do prostřední třetiny domácí vlétli jako vyměnění. JIž po 23 sek. Havrda využil hrubky Petrů a bylo srovnáno – 1 : 1. V půli 31. min. měl šanci nejprve Oppelt, branka z toho ještě nebyla. O dvě sek. déle se již Oppeltova nekompromisní rána po Šimoníčkově náhře ujala – 2 : 1. V čase 31 : 31 se trefil k tyči kapitán Macháň po asistencích Matouše a Plíhala – 3 : 1. To již bylo příliš na gólmana Petrů a jeho nástupce Lochman si ani ve 33. min. nesáhl na kotouč a lovil kotouč ze své sítě po ráně Šimoníčka, který využil nahrávku Škody – 4 : 1. V úvodu 38. min. unikajícího Wolfa sekl Plíhal a následovalo trestné střílení, které Wolf bezpečně proměnil – 4 : 2. Tento stav již žádné změny do konce třetiny nedoznal.

Ve třetí třetině se čekalo na branku do druhé půle. V čase 50 : 50 fauloval Dittrich a o jeho návrat se postaral po necelé min. Macháň po nahrávce Chaloupky – 5 : 2. Zdálo, že domácí mají výhru v kapse, ale v 53. min. snížil zkušený Kudr na konečných 5 : 3 pro Náchod. Pak již mohla následovat děkovačka od domácích fans.

David Valášek – asistent trenéra : „Třebechovice dnes u nás hráli o šanci zůstat mezi první šestkou a začátek zápasu podle toho vypadal. Brzy jsme inkasovali. Soupeř se tlačil k nám do brány a téměř celou první třetinu nám trvalo než jsme rozhýbali nohy a začali hrát co chceme. Od druhé už to byl jiný obraz hry. Nově poskládané útoky nám začali bruslit a po pěkných akcích jsme soupeři odskočili. Třetí třetinu už jsme si to pohlídali a mohli tak čele s novopečeným taťkou (Kubou Plíhalem) oslavit další výhru.“

HC Náchod – SK Třebechovice p/O. 5:3

Branky a asistence : Havrda, Oppelt (Šimoníček), Macháň (Matouš, Plíhal), Šimoníček (Škoda), Macháň (Chaloupka), střely : 32 : 42, zásahy : 39 : 27, vyloučení : 1 + TS : 3, využití : 1 : 1, rozhodčí : Karlík – Řezníček, Kozák. Diváci: 90.
HC Náchod: Bláha, (Kouba) – Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Veselý, Komárek – Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Matouš, Maršík, Škoda, Šimoníček, Oppelt.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient