Nábor nejmenších do Baníku předčil očekávání

(Aktualizováno před )

Další rekordní hranici překonali účastníci náboru do řad přípravek Baníku, který se konal 13. června v Petřkovicích. Na hřišti FC Odra, kde se nábor pro děti z této spádové oblasti konal, se sešlo přes dvě stě chlapců a dívek! Tedy ještě více než před časem při velmi úspěšném náboru v Radvanicích. Do Baníku bylo nakonec v Petřkovicích vybráno čtyřicet dětí.

Znovu se ukázalo, že spolupráce s místními základními školami je pro úspěch náborových akcí základem. Výsledek předčil velmi úspěšný nábor, který se konal před časem v Radvanicích, kde svůj zájem hrát fotbal za Baník projevilo na 170 dětí a vybráno jich bylo přes třicet.

„Rádi bychom poděkovali všem pedagogům, kteří s dětmi na dopolední část náboru přišli. A samozřejmě rodičům, kteří své děti doprovodili na odpolední nábor,“ řekl Zdeněk Grygar, hlavní trenér přípravky FC Baník Ostrava. „Spolupráci se školami i školkami vidím do budoucna jako zásadní cestu ve smyslu oslovení co největšího počtu dětí,“ dodal Zdeněk Grygar.

Velmi spokojený byl i Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku FC Baník Ostrava, který už po radvanickém náboru netajil příjemné překvapení z velkého zájmu dětí. „Poté, co jsme zažili v Radvanicích, jsme tak trochu očekávali, že také v Petřkovicích bude zájem velký. Že jsme se dostali přes hranici dvou set dětí, je prostě skvělé. Chceme-li pro Baník vychovat kvalitu, bezpodmínečně potřebujeme kvantitu,“ uvedl Petr Mašlej a zdůraznil, že děti, které prošly náborem a byly do Baníku přijaty, budou moci trénovat v Petřkovicích, tedy v blízkosti svého bydliště, pod vedením baníkovských trenérů. „To je podstata náborů, které jsme ve spolupráci s Petřkovicemi a předtím Radvanicemi a Sokolem Hrabůvka dělali,“ dodal Petr Mašlej.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz