Na Základní škole Třebovská oslavili žáci Den Země

Významný svátek Den Země si žáci Základní školy Ústí nad Orlicí, Třebovská a žáci partnerské školy z polské Bystřice Kladské připomněli v úterý 10. dubna programem zaměřeným na poznávání přírody a ochranu životního prostředí.

Na přípravě tohoto programu se podíleli žáci 9. ročníku, kteří zorganizovali dopolední program v přírodě. Všechny aktivity programu směřovaly ke společnému tématu Les. Nechyběly vědomostní kvízy, poznávačky, skládačky nebo praktické úkoly v přírodě. Účastníci projektového dne měli možnost pracovat s pomůckami, které byly pořízeny díky finanční podpoře v rámci projektu Společnými aktivitami za lepším partnerstvím, reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000060. Díky tomuto projektu, který byl odstartován v roce 2014, se mohou polští a čeští žáci pravidelně setkávat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak