Na výstavišti v Holešovicích proběhl Didaktický týden pro školy

Holešovické výstaviště přivítalo již počtvrté žáky základních škol z Prahy 7, kteří se ve dnech 17. – 21. září 2018 zúčastnili tradiční akce Didaktický týden pro školy. Přednášky byly rozděleny do tří bloků, v jejichž rámci se žáci seznámili s činnostmi příslušníků HZS hl. m. Prahy, strážníků MP hl. m. Prahy a zaměstnanců ZZS hl. m. Prahy. Získali tak nejen nové znalosti a dovednosti, ale upevnili si také znalosti ze záchranářské práce, které získali ve škole, v zájmových kroužcích a v neposlední řadě také na veřejných akcích, kterých se záchranné složky pravidelně účastní.

Přednáška z oblasti požární ochrany se týkala prevence předcházení požárům, způsobů, jakými prostředky uhasit malý požár, jak se zachovat v případě požáru v bytě a jakým způsobem poskytnout první pomoc při popálenině. Své nezastupitelné místo mělo i zopakování a procvičení znalostí čísel na linky tísňového volání. Velmi zajímavou součástí bylo předvedení výstroje a výzbroje hasičů, které prováděli kolegové z výjezdových jednotek.

Této akce se zúčastnilo 400 žáků a své znalosti, získané v rámci Didaktického týdne, si pak mohli nejen děti, ale i dospělí prohloubit na veřejné akci Den IZS na Výstavišti Holešovice, která se konala 23. září 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.