Search
Close this search box.

„Na výsledky ted´nekoukám,“ říká hokejová legenda Jaromír Jágr

Jaromír Jágr se poprvé v přípravě představil před domácím publikem proti kazašské Saryarce a hned se uvedl krásnou asistencí na Strnadovu vyrovnávací branku. Po utkání legendární útočník zavzpomínal na výlukovou souhru s Jakubem Strnadem a přiblížil hlavní problémy, které jej ve hře zatím brzdí.

Po zápase v Ústí jste říkal, že by se to mělo s každým zápasem zlepšovat. Cítil jste zlepšení?

Měli jsme hodně šancí. Hráli jsme na našem hřišti, které je menší, takže se nám tady hraje lépe. V Ústí je to takové letiště, takže se tomu člověk musí přizpůsobit. Když trénuješ celý měsíc na malém hřišti a pak jdeš na velké, tak je to ohromný rozdíl.

Kluci po posledním zápase říkali, že se musí zapracovat na defenzivě, což se povedlo. Ale opět ta produktivita a přesilovky…

Já bych to spíš rozdělil na dvě fáze. Já teď na výsledky ani nekoukám. Spíše se soustředím na předvedenou hru při hře pět na pět. Přesilovky jsme netrénovali a je to víceméně zbytečné. Hráči, kteří je budou hrát, tady zatím nejsou, takže na co je trénovat? To by byl nesmysl. Hráči, kteří na přesilovkách budou, přijdou. Na to jsme se nesoustředili. Snažíme se spíš pilovat hru pět na pět, střední pásmo a obranu. To jsme dnes hráli dobře. Šance tam taky byly.

S vámi a Petrem Vampolou tentokrát nastoupil Jakub Strnad. Jak vám spolupráce vyhovovala? Byl z ní dokonce i náš jediný gól.

Se Strnym jsem hrál už dávno, když byla výluka. Když nemohl hrát Tlusťoch nebo Pleky, tak se mnou hrál Strny. Jsem na něj zvyklý. Já hlavně vím, jaké jsou jeho přednosti a snažím se toho využít. Vím, že má ohromnou rychlost. Snažím se to zpomalit a dávat mu to do rychlosti. Když mu to dáš, tak už ho těžko někdo chytí.

Přesně takhle padl i náš dnešní jediný gól.

Možnosti jsou. Jde jenom o to, aby Strny nespěchal a jezdil zezadu. Já už mu to zpomalím.

A jak to vidíte do dalších zápasů?

Ještě máme čtyři přípravné zápasy. Hlavně doufám, že hráči, kteří jsou zranění, se k nám přidají a možná ještě nějací hráči přijdou.

Pomohlo vám psychicky, že jste si připsal takovou pěknou asistenci?

Já tyhle věci neřeším. Jde mi spíš o to, abych vydržel a abych mohl bruslit. To je pro mě nejhorší. Když na tom budu fyzicky dobře, tak hrát můžu. Jde jenom o to, že mi po deseti dvaceti sekundách odejdou nohy a už nemůžu moc bruslit. I když dostanu puk, tak nejsem schopný se od hráče odpoutat. Věřím ale, že to přijde. To je o fyzické připravenosti.

Věříte, že do začátku soutěže budete fyzicky dostatečně připraven?

Pro mě je důležité, abych byl v pohodě v březnu. Můj cíl je březen. Když to bude dřív, bude to dřív.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient