Na Vyškovsku proběhly víkendové kontroly. V síti policistů uvízlo pět řidičů

Víkendové kontroly na silnicích Vyškovska opět odhalily hříšníky. Už v pátek večer zakázali jízdu policisté v Bučovicích mladému řidiči za volantem felicie.

Test na drogy byl totiž u něj pozitivní na pervitin. V sobotu dopadl podobně další mladík, kterému odborný test vyhodnotil navíc i kokain. Ten však tvrdošíjně popíral, že by byl uživatel omamných a psychotropních látek. Oba řidiči nicméně standardně putovali na odběr moči i krve. V neděli a v pondělí ráno neprošli pomyslným policejním sítem tři další řidiči. Ti měli pozitivní dechovou zkoušku. Dva z nich měli tzv. přestupkové hodnoty, tedy pod jedno promile. Jejich přestupkem se bude zabývat příslušný správní orgán. U soudu však skončí řidič, kterého kontrolovali bučovičtí policisté v neděli v Mouchnicích. Naměřili mu více než 1,5 promile alkoholu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.