Search
Close this search box.

Na vsetínském Zámku proběhla 10. Dobročinná aukce Diakonie Vsetín

Jubilejní 10. Dobročinná aukce Diakonie Vsetín, která proběhla v pátek 9.11.2018 na vsetínském Zámku, nabídla 42 děl k dražbě a skvělou atmosféru. Postaral se o ní Vladimír Polívka v roli licitátora a lidé, kteří přišli podpořit dobrou věc! Na vybavení pokojů nového Domova Vyhlídka díky tomu putuje částka 166.300 korun.

“Akce byla připravená na skvělé úrovni a díky kombinaci dobročinného účelu a výborného licitátora v podání Vladimíra Polívky panovala během večera velmi příjemná a zábavná atmosféra. I já jsem se do dražby rád zapojil a přispěl na dobrou věc. Vřele doporučuji“, popsal své zážitky Jan Debnár, který byl na dobročinné aukci Diakonie Vsetín poprvé. Herec Vladimír Polívka stihl kromě licitování i sám dražit. V průběhu aukce věnoval do dražby i vlastní opasek, který se vydražil za 4 tisíce korun. Nejvyšší vydraženou položkou se stala Šachová figurka královny akademického sochaře Otmara Olivy z litého bronzu za 20 tisíc korun. Veliký zájem byl i o výrobky klientů Diakonie Vsetín a užitné předměty současných umělců.

„Páteční večer mě pohladil po duši. Každým rokem věnuji do dobročinné aukce umělecké předměty, ale hlavně jsem jejím pravidelným účastníkem. Každá aukce pro mě byla vždy jedinečná – volbou dražených věcí a osobností licitátora, který tomuto večeru dává dynamiku a vnáší do prostoru svoji auru. Mladý krásný muž se jménem, který je v naší krajině fenoménem dobré nálady a vtipu, vnesl do sálu atmosféru jemného humoru a vrozené noblesy. Volba Vladimíra Polívky byla výhrou a doufám, že i on se cítil v roli licitátora dobře. Děkuji všem pracovníkům Diakonie za velmi náročnou práci, která předchází tomuto večeru a hlavně za perfektní organizaci večera. Děkuji také všem účastníkům aukce, protože i na nich záleží, jak večer dopadne. Tento krásný podvečer na vsetínském zámku je příkladem dobré, řekla bych výborné praxe občanské společnosti. Už se těším na její 11. ročník“, uvedla Eva Ludvíčková z Vizovic.

Celková vydražená částka činí 166.300 korun včetně vstupného. „Díky ní nakoupíme polohovací postele, noční stolky a šatní skříně do nových pokojíků pro seniory Domova Vyhlídka“, uvedla Jana Najtová z Diakonie Vsetín a pokračuje: „Do Vánoc bychom rádi vybavili všech 14 pokojů, aby se v nich senioři mohli cítit jako doma. A to je důvod, proč v těchto dnech probíhá veřejná sbírka, do které mohou lidé přispět jakoukoliv částkou. Číslo účtu, na který mohou dárci své dary posílat je: 3596666359/0800, specifický symbol: 7, variabilní symbol: číslo Vašeho telefonu. Děkujeme!“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient