Na vítězství proti Mladé Boleslavi a Hradci Králové se chrudimským fotbalistům navázat nepodařilo

FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim 2:0 (0:0)

Branky: 68. Zoubele, 85. Levin (pen.)

Karty: ŽK: 2:2.

Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Poživil

Diváci: 1168

FC Vysočina Jihlava: vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý (C), Preisler – Levin, Machuča (77. Šlein) – Javůrek (86. Vedral), Zoubele, F. Novotný – Turyna (58. Šefčík).

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr (C) (82. Šípek) – Froněk, Vodrážka (82. Kopecký), Sixta, Dostálek – Rybička (70. Vašulín).

S Jihlavou porážka 0:2. Rozhodl druhý poločas
Na horké půdě lídra tabulky z Jihlavy vzdorovali až do 68. minuty, kdy inkasovali rozhodující branku. Po porážce 0:2 tak zůstávají na deseti bodech.

Chrudimští nastoupili na hřiště v Jihlavě s jasnou taktikou a cílem – pokusit se neinkasovat a spoléhat na nabídnuté brejkové příležitosti. O tom, že chrudimská defenzíva prošla během prvních kol FORTUNA:NÁRODNÍ ligy velkým progresem nemusíme uvažovat, na hřišti lídra tabulky předváděla další velmi soustředěný a kvalitní výkon. Úvodní poločas nepřinesl žádné výrazné brankové příležitosti, celky si zakládaly na dobré hře v obraně.

Po přestávce byla častěji u balonu Jihlava, její bídná finální fáze ale stále více dávala Chrudimi naději minimálně na bod. Vše však změnila 68. minuta. Hosté si nepohlídali centr do pokutového území, který z otočky usměrnil za záda brankáře Mrázka Lukáš Zoubele. Vstřelená branka přece jen přinesla zvýšenou útočnou aktivitu v podání Chrudimi, po ruce v pokutovém území pět minut před koncem řádné hrací doby však po nastřelené ruce zahrávala Jihlava penaltu. Vladislav Levin poslal Lukáše Mrázka na opačnou stranu a pečetil výhru favorita 2:0.

Chrudimští tak mají stále deset bodů, po reprezentační přestávce je čeká výlet do dalekého Třince.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.