Na Veselsku havarovalo malé letadlo, dvě osoby nepřežily

9.4. v 15:00 hod. přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o pádu malého letadla v katastru obce Sviny – Kundratice, nedaleko města Veselí nad Lužnicí. Na místo byly okamžitě vyslány hlídky policie a zároveň příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Na místě zjistili, že místo dopadu malého letadla je cca 150 – 200 metrů od obydlené oblasti na poli. Hasiči uhasili trosky letadla a poté zajistili místo. Policisté ohraničili místo dopadu policejní páskou a kriminalističtí technici Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Tábor, zahájili ohledání místa činu.

Dle prvotní šetření lze uvést, že v letadle cestovaly dvě osoby české národnosti, které nepřežily pád letadla a v troskách uhořely.

Policisté během noci hlídali místo, kde letadlo havarovalo a v ranních hodinách vyšetřovatelé Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod zajistili trosky letadla, které odvezli k dalšímu vyšetřování.

Kriminalisté ztotožnili zemřelé osoby a budou dále provádět úkony trestního řízení ve věci přečinu Usmrcení z nedbalosti.

Zároveň žádají svědky události, kteří mohli havárii vidět, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158.

Žádné další okolnosti nejsou známy.

Příčiny zmíněného případu jsou předmětem vyšetřování táborských kriminalistů a vyšetřovatelů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.