Na úterý se chystá schůzka Zemana s Babišem

Poté co zkrachovala jednání mezi ANO a ČSSD ohledně koalice v nové vládě, rozhodl se Andrej Babiš, že bude o sestavování vlády jednat s prezidentem.

Andrej Babiš, premiér v demisi, počítá s tím, že by Miloš Zeman mohl přijít s nějakým řešením, které by pohnulo zatím patovou situaci. Jednou z variant může být, že prezident zvolí někoho jiného než Babiše, kdo by měl na druhý pokus sestavit vládu. V tom případě, by strany, které se zatím nechtějí podílet na vládě, v které by byl Andrej Babiš, mohly být přístupnější k jednání. Jde především o ODS, KDU-ČSL či STAN.

Prezident Zeman už se několikrát nechal slyšet, že si nepřeje předčasné volby a doufá, že se parlamentní strany nakonec dohodnou. Navíc pro ANO, které nejvíc mluví o předčasných volbách, by bylo složité najít v poslanecké sněmovně 120 hlasů potřebných k rozpuštění sněmovny.

Babiš případný prezidentův návrh poté projedná v poslaneckém klubu hnutí ANO.

Premiér v demisi ale pravděpodobně nebude jediný, kdo bude v příštím týdnu jednat s prezidentem. O schůzku požádal i předseda KSČM Vojtěch Filip.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak