Na Třeboňsku včera došlo k tragické dopravní nehodě

Krátce před půl devátou hodinou večerní včerejšího dne došlo na hlavním silničním tahu I/34, východně od města Třeboně, k další tragické dopravní nehodě. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

Dle prvotního policejního šetření řidič (38) osobního vozu tovární značky Citroen Saxo, jedoucí ve směru od Třeboně na Jindřichův Hradec, přejel zatím z neznámé příčiny do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem tovární značky Mercedes Benz. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná s životem. Řidič kamionu utrpěl lehké poranění a po ošetření na místě byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Českých Budějovicích.

Přesný průběh, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření jindřichohradeckých dopravních policistů. Dechová zkouška na alkohol u řidiče nákladního vozu proběhla s negativním výsledkem. Rodině zemřelého byla poskytnuta krizová intervence. Na jihočeských silnicích tak od začátku tohoto roku zemřelo již bohužel 32 osob.

V důsledku nehody došlo k úplnému uzavření silničního úseku mezi Třeboní (křižovatka ve směru na Suchdol nad Lužnicí) a obcí Mláka. Doprava je odkláněna přes obce Novosedly nad Nežárkou a Lomnice nad Lužnicí. Z důvodu překládky a vyproštění kamionu bude uvedený úsek uzavřen zřejmě až do poledních hodin dnešního dne.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.