Na třebíčský led míří současný lídr tabulky HC RT Torax Poruba, třebíčští budou moci napravit sobotní porážku

Horácká Slavia se chystá na v pořadí už druhý domácí zápas. Na Bílé hvězdy čeká velmi těžká zkouška. Minulou sezónu ještě druholigová Poruba zatím vévodí tabulce Chance ligy. Horácká Slavia má ze tří odehraných zápasů skvělých pět bodů. Adam Raška skvěle zastoupil na pozici prvního centra bývalého třebíčského kapitána Davida Dolníčka a po třech odehraných zápasech má průměr bodu na zápas. Toto je více než dobrá vizitka klíčového hráče Bílých hvězd. Soutěž sice teprve začala, ale v závěrečných kolech bude mít každý bod obrovskou cenu. Přijďte i vy na zápas s Porubou a pomozte vytvořit skvělou diváckou kulisu. Bitva Třebíče s Porubou startuje ve středu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče.

HC RT TORAX PORUBA 2011
Historie tohoto klubu sahá až do roku 1946, kdy tento celek poprvé spatřil světlo světa. Klub byl poprvé pojmenován SK Poruba. Svůj současný název získal v roce 2011.

Důležitým mezníkem pro Porubu je rok 1996. V tomto roce se totiž tomuto ostravskému celku podařilo postoupit z krajského přeboru do druhé ligy. Poruba strávila ve druhé lize několik sezon. Jako na houpačce, tak by se daly charakterizovat výkony tohoto moravskoslezského celku ve druhé lize. Jednou Poruba okupovala přední druholigové příčky, a v následující sezoně se ostravskému celku nedařilo zhola nic.

V roce 2004 Poruba překonala všechny nástrahy a proklestila si cestu do první ligy. Poruba setrvala ve druhé lize pět sezón. V té páté však došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Ročník 2008/2009 s sebou totiž přinesl vážné komplikace. Ostravský celek se ve druhé lize neudržel, a z finančních důvodů navíc přišel o seniorské mužstvo. Poruba byla z tohoto důvodu nucena vynechat dvě sezóny.

Nový sponzor RT Torax dokázal Porubě vdechnout nový život, a moravskoslezský celek se tak po delší odmlce vrátil do druhé ligy. Druholigovou licenci ostravský celek odkoupil od týmu HC Roudnice nad Labem. Po úvodním nepříliš vydařeném ročníku nabrala Poruba velkou sílu. Zajímavý byl pro ostravský tým rok 2017, ve kterém se Poruba dostala až do finále. Na hladový Vsetín však Poruba neměla dostatek sil.

Následující sezónu to však konečně klaplo. HC RT Torax Poruba 2011 si v hektickém zápase s týmem BK Havlíčkův Brod vybojovala své místo ve druhé nejvyšší hokejové lize v České republice.

BÍLÉ HVĚZDY MAJÍ PO TŘECH ODEHRANÝCH ZÁPASECH PĚT BODŮ
Horácká Slavia zatím v nové sezóně odehrála tři mistrovská utkání. Třebíč zvládla dramatický závěr zápasu s ústeckým Slovanem a z ledu soupeře si odvezla zasloužené dva body. Dva hráči Horácké Slavie se navíc blýskli dvěma body. Konkrétně Vojtěch Střondala a Adam Raška. Druhý jmenovaný byl navíc úspěšným exekutorem v samostatných nájezdech. Výhru nad Litoměřicemi řídil Petr Kratochvíl, který se podílel na všech brankách a pomohl svému týmu k výhře 2:1. Na zisku třech bodů měl také výrazný podíl novic v třebíčském dresu Lukáš Nedvídek, který si připsal vítěznou trefu. Utkání s Frýdkem – Místkem nedopadlo podle třebíčských představ. Bílým hvězdám nevyšel začátek utkání, a pak už se do něj nedokázaly vrátit. Z Frýdku – Místu se Třebíč vrátila bez bodu.

PORUBA SE ZATÍM UKAZUJE V TOM NEJLEPŠÍM SVĚTLE
Moravskoslezský celek se předvádí v plné parádě. Poruba zvládla první zkoušku v Kadani a získala plný počet bodů. Pak přišlo něco, co nikdo nečekal. Poruba na svém ledě předvedla nevídaný obrat, když v samostatných nájezdech udolala favorizované Kladno. Senzace tedy byla na světě. Ostravský celek pokračoval ve skvělých výkonech a o tři body připravil také Havířov. Poruba smetla sedmi brankami ústecký Slovan a v současné době je na samotném čele tabulky.

STATISTIKY HRÁČŮ HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ
nejlepší střelec: Adam Raška (2+1)

nejlepší nahrávač: Petr Kratochvíl (1+2)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (2+1), Petr Kratochvíl (1+2)

STATISTIKY HRÁČŮ HC RT TORAX PORUBA 2011
nejlepší střelec: Jakub Illéš (2+2), Jan Hudeček (2+2), Jiří Zdeněk (2+1)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (1+3)

lídr kanadského bodování: Jakub Illéš (2+2), Jan Hudeček (2+2), Tomáš Jáchym (1+3)

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY TŘEBÍČE
HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice 2:1

HC Frýdek – Místek – SK Horácká Slavia Třebíč 8:2

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY PORUBY
SK Trhači Kadaň – HC RT Torax Poruba 2011 3:5

HC RT Torax Poruba 2011 – Rytíři Kladno 2:1 po samostatných nájezdech

AZ Residomo Havířov – HC RT Torax Poruba 2:3

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Slovan Ústí nad Labem 7:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (7. Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, Čejka (C), D. Mikyska, Hort – Kusko (A), Raška, Střondala – Vodný (A), Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Čejka – Paták, Süss, M. Novák.

Sestava Poruby z minulého utkání: Dolejš (Kůdela) – Dundáček, Ovčačík (A), D. Krenželok, Matějíček, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), Hudeček, Illéš – Fojtík, T. Jáchym, Zdeněk (C) – Kanko, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring.

OSTATNÍ STŘEDEČNÍ ZÁPASY 5. KOLA CHANCE LIGY
LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 18:00

SK Trhači Kadaň – HC Slavia Praha 18:00

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 18:00

AZ Residomo Havířov – HC Benátky nad Jizerou 18:00

HC Stadion Litoměřice – HC Frýdek – Místek 18:00

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.