Na Teplicku se konala dopravně bezpečnostní akce

Minulý týden se v průběhu čtvrtka a pátku konala na Teplicku dopravně bezpečnostní akce obecně zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, poutání bezpečnostními pásy a dodržování dalších povinností, které řidičům stanovuje platná legislativa.

Policisté během akce zkontrolovali 51 vozidel a zjistili dvacet pět případů porušení platných předpisů. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, za jízdy nebylo připoutáno sedm osob, v pěti případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, jeden řidič u sebe neměl předepsané doklady a jeden člověk si sedl za volant, ačkoliv před jízdou požil alkohol. Policisté se zaměřili také na nákladní dopravu a v šesti případech zjistili porušení silničního zákona, z toho čtyři řidiči nedodrželi bezpečnostní přestávky a dobu jízdy. Během akce dopravní policisté uložili čtyřiadvacet pokut v celkové výši 13 900 korun, jeden případ byl oznámen na příslušný úřad k vyřízení ve správním řízení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak