Na tanvaldské radnici prověřovali připravenost krizového štábu

V úterý 20. listopadu dopoledne proběhlo na tanvaldské radnici prověřovací cvičení Krizového štábu ORP Tanvald. Byla nasimulována havárie linkového autobusu v prostoru vodního díla Souš, při které došlo k usmrcení několika osob a větší počet osob utrpělo zranění.

Cílem cvičení bylo:

Prověřit rizika havárie dopravního prostředku s předpokladem několika mrtvých a většího počtu zraněných v odlehlé oblasti.

Prověřit spolupráci s Krajským operačním střediskem integrovaného záchranného systému.

Prověřit možné dojezdové časy složek IZS.

Prověřit možnou spolupráci s Policií ČR a městskou policií Tanvald, Desná, Frýdlant při dopravních uzavírkách prostoru.

Prověřit dostupnost zdravotnických zařízení a kapacitu záchranné zdravotní služby.

Prověřit možnost nasazení vrtulníku v horském terénu.

Prověřit spojení v rámci Krizového plánu ORP Tanvald.

Vyhodnotit rizika kontaminace vodního zdroje a možnosti sanace kontaminované půdy.

Vyhodnotit ochranu vodního zdroje.

Prověřit akceschopnost Krizového štábu ORP Tanvald.

Samotné cvičení proběhlo pouze v Krizovém štábu ORP Tanvald jako prověřovací, při kterém cvičila vybraná část krizového štábu na čele se starostou města Vladimírem Vyhnálkem. Samotné složky IZS nevyjížděly a ve štábu je zastupoval velitel místní stanice HZS LK David Patrman. Některé úkoly IZS byly plněny prověřovacím způsobem členy krizového štábu. Jako spolupracující složky se cvičení zúčastnili i OO PČR Tanvald, MP Desná a MěÚ Desná a rovněž i ORP Frýdlant.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.