Na svatbu hokejisty Jiřího Goiše přijde i brankář Sedláček. „Gól mám brát jako svatební dar,“ směje se

(Aktualizováno před )

Třetí ročník letního turnaje ZUBR Cupu pořádaného v Přerově je již minulostí. Domácí hokejisté na něm letos doplnili svou pohárovou sbírku, ve které jim po předešlých zlatých a stříbrných chyběl pohár bronzový za třetí místo. O jeho zisku se rozhodovalo až na samém konci turnaje v posledním zápase mezi Zubry a Berany ze Zlína. Ti svého soka předčili poměrem 4:1 a obhájili si tak loňské prvenství. K osmému zápasu přípravy se vyjádřil Jiří Goiš, který se za pár dní bude ženit.

Po Jihlavě, soupeři z Chance ligy, a Nových Zámcích, které bojují ve slovenské extralize, přerovští hokejisté vyzvali tuzemského extraligistu ze Zlína. Tamější prostředí forvard Jiří Goiš dobře zná, je totiž zlínským rodákem i odchovancem. „Já si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Podle mě ho rozhodlo zlínské proměňování šancí, a naopak naše neproměňování, jelikož jsme tam měli několik samostatných nájezdů a šancí, kdy jsme byli sami před bránou. To rozhodlo a převážilo to misky na stranu Zlína,“ řekl na úvod přesvědčeně.

Z celkových jedenácti přáteláků, které mají Zubři v létě na plánu, už bylo odehráno osm. Jejich čtvrteční sok před tím absolvoval pouze dvojici zápasů. ZUBR Cup tak měli Berani nachystaný rovnou na úvod přípravy. „Někteří kluci od nás hráli už třetí zápas ve třech dnech, ve Zlíně měli včera volno, takže určitou roli to hrát mohlo. Je i velké teplo a led není úplně optimální. Myslím si ale, že jsme fyzicky nijak nezaostávali, a právě nám ty tři zápasy daly i něco kondičně. Splnilo to svůj účel,“ myslí si Goiš o ZUBR Cupu.

Útočník charakteristický svými vousy bude letos oblékat přerovský dres už osmou sezonu v řadě! Na přelomu dvou uplynulých sezon si odtud dokonce na pár zápasů k mateřskému celku do extraligy odskočil a s celkovými deseti zápasy se vracel ještě s jednou brankou. Proti soupeři, jehož prostředí i hráče zlínský odchovanec dobře zná, rovněž jednu přesnou trefu zapsal. „Zrovna jsme si tam nějak prohodili lajny a já jsem měl první střídání s Pšurkou (Roman Pšurný) a se Sikym (Marek Sikora). Řekli jsme si asi tři věty, kde mám v přesilovce stát a odrazilo se mi to před bránu. Já už jsem v podstatě jenom doklepával do prázdné brány,“ popsal jedinou trefu Zubrů večera. „Věřili jsme, že to ještě můžeme srovnat. Měli jsme tam spoustu šancí a bylo to jen o dva góly. Kdyby padl kontaktní gól na 3:2, tak by ten obraz hry byl asi jiný. Šance byly,“ litoval.

Celý turnaj letos nabídl opět kvalitní osazenstvo. Konkurence tří soupeřů tak byla před sezonou dobrou prověrkou. „Myslím si, že to byl kvalitní turnaj. Přijela dobrá mužstva. Jihlava, bývalý extraligový tým, Nové Zámky ze slovenské extraligy nebo právě Zlín. Nám se nepovedly zápasy minulý týden, takže jsme k tomu chtěli přistoupit zodpovědně. Hlavně teda odzadu. To se nám už povedlo s Jihlavou, což nám trošku zvedlo sebevědomí, že můžeme uhrát takové výsledky. Snažili jsme se o to samé i se Zámky a už to nebylo takové rozhádané v obraně. Hráli jsme, co jsme chtěli, zápasy měly kvalitu a splnilo to účel,“ shrnul.

Start soutěže už je za rohem a Zubrům teď zbývá odehrát poslední trojici zápasů na venkovních kluzištích. Kádr už se tak formuje do podoby, ve které by měl sezonu rozehrát naplno. „Já si myslím, že nějaké dvojičky, trojičky už jsou tam víceméně poskládané a asi se tam řeší ještě nějaká dvě, tři, čtyři místa, o které kluci bojují. Trenér už to má nějak v hlavě, takže já myslím, že se to příští týden ještě vykrystalizuje a už se sestava bude ladit do ligy. Budeme trénovat jednofázově, řešit nějaké herní prvky jako přesilovky, založení útoku a podobně,“ soudí Goiš.

Čerstvě devětadvacetiletý forvard minulý týden nenaskočil ani do jednoho zápasu. „Trápily mě nějaké střevní potíže,“ prozradil. Svým způsobem však může děkovat, že promeškal „jen“ přípravné zápasy. Brzy totiž útočníka s číslem 47 čeká svatba. „Je to příští týden a vlastně přijdou i někteří kluci ze Zlína. Třeba gólman Kuba Sedláček mi říkal, že už mi dal dárek tím, že jsem mu dal gól. Takže prý už v obálce nemám nic čekat,“ usmál se na závěr.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz