Na Šumavě už lidé ráno mrznou. Tropy jsou definitivně pryč

(Aktualizováno před )

Zatímco v minulých týdnech přepisovali meteorologové teplotní rekordy směrem nahoru, po dnešní noci se zaměřili na mínusové hodnoty.

Nejnižší teplotu dnes ráno zaznamenali v jihočeských Volarech a to mínus 8,5 stupně Celsia. Právě v jižních Čechách bylo dnešního ráno nejvíce mrazivo. Na šumavské Kvildě naměřili -6 °C a na Rokytské slati bylo minus sedm stupňů.
Ale zimu dnes pociťovali i na jiných místech, i když už teploty nešly pod bod mrazu. Např. ve středočeských Lánech ukazovala rtuť v teploměru 6,5 stupně Celsia, což je po 25 letech překonaný rekord. Teplotní minima dnes ukazovaly měřící stanice i v Liberci, Karlových Varech, Klatovech, Vimperku či v Plzni.
I když se to zpětně nezdá, i v červenci během tropů začaly občas dny mrazivým ránem. „Celkem v deseti červencových dnech se aspoň na jedné stanici vyskytl mrazový den,” uvádí meteorologové na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.

V dalších dnech by už rána neměla být tak chladná. Souvisí to i s celkovým denním oteplováním. Tropických třicítek bychom se však už dočkat neměli. Nejvíce bude ve středu 28 °C.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz